Ubuntu Font Kalitesi ve Masaüstü Ortamı Tavsiyesi

Emre YAZICI

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu sabah itibarı ile bir süreliğine Windows'u kenara itip Ubuntuya geçtim. Kullanmam gereken yazılım geliştirme araçlarını yükledim ve tabiri caiz ise taş gibi kullanıyorum :) (Netbeans, SQL Server, Eclipse vs. vs.).
Ancak fontların kalitesiz olduğundan gözlerim epeyce yoruldu. Font kalitesini artırmak için ince ayar ? Yada yüklemem gereken şeyler nelerdir ? Ayrıca masasüstü ortamından da pek memnun değilim. Düzgün bir görev çubuğu masaüstü ortamı tavsiye ederseniz sevinirim. Yardımcılarınız için şimdiden teşekkürler.

Görsellik arıyorsan KDE yükleyeceksin, sistemin KDE ise compiz yükleyebilirsin.Font kalitesini arttırma gibi bir olayda söz konusu değil.

Masaüstü ortamı ne kullanıyorsun da değiştirmek istiyorsun ? Bence Unity gayet güzel ve kullanışlı. Ama hafif olsun istiyorsan LXDE yada XFCE seçebilirsin. Gnome çok kasıyor. KDE 5 çıktı o da hiç stabil değil. Tercih senin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı