Ücretsiz Red Hat lisansı almak

Emre Aziz

Kilopat
Yer
İzmir
Geliştirici olarak kayıt oldum ve ücretsiz Red Hat lisansı aldım fakat aldığım lisans 1 yıllık olarak gözüküyor üstelik beta olan versiyonu veriyor sanırım. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi. 1 yıl dolduğunda eğer kuruluysa Windows gibi lisans anahtarı isteyecek sanırım.

chrome_i3VaNpkE4g.png

Geliştirici olarak kayıt oldum ve ücretsiz Red Hat lisansı aldım fakat aldığım lisans 1 yıllık olarak gözüküyor üstelik beta olan versiyonu veriyor sanırım. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi. 1 yıl dolduğunda eğer kuruluysa Windows gibi lisans anahtarı isteyecek sanırım.

Eki Görüntüle 1394771

Merhabalar,

Red Hat Enterprise Linux'u kullanmak için sizin yaptığınız gibi geliştirici programına kayıt olursanız 1 yıl ücretsiz kullanabilirsiniz. 1 yıl dolduğunda sizden para istemez, kurulum sonrası yaptığınız subscription işlemini tekrar yapmanızı isteyecektir. Bu şekilde her yıl ücretsiz yenileme yapabilirsiniz. Red Hat bu dağıtımı ticari olarak kullanmanızı istemiyor. Günlük kullanım amacıyla bu şekilde kullanmanızda bir problem bulunmuyor.

Eğer Red Hat kullanmanızın özel bir sebebi yoksa bu tarz ticari sürümler yerine yine RHEL tabanlı Oracle Linux'u tavsiye edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı