Üniversite İçin MacBook Almak Mantıklı Mı?

• Konuyu başlatan zifd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 4B

zifd

Hectopat
Öncelikle merhabalar, seneye üniversiteye gideceğim için laptop alacağım. Bir tanıdığım 3000 TL'ye 2012 MacBook Pro Late satıyor. Almak istiyorum, fakat daha önce hiç MacBook kullanmadığım için kararsızım.
  • 8 GB RAM
  • 128 GB HDD
  • 13.3-inch Display
  • Intel Dual Core i5-2550M 2.5 GHz Processor
  • Stunning Retina display
Özellikleri bunlar. Adobe uygulamaları (Ps, Premiere Pro vb.) ve Visual Studio kullanırken yeterli olur mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bu fiyatlara herhangi bir Windows ve ya Linux bir sistem alıp -ki alacağınız Windows ve ya Linux sistem, 2012 MacBook Pro Late'den kat kat daha güçlü ve güncel olacaktır. Dual Boot yaparak Windows ve ya Linux'da kullanarak daha işlevsel hale getirebilirsiniz sisteminizi- Hackintosh yapmalısınız.

Öncelikle merhabalar, seneye üniversiteye gideceğim için laptop alacağım. Bir tanıdığım 3000 TL'ye 2012 MacBook Pro Late satıyor. Almak istiyorum, fakat daha önce hiç MacBook kullanmadığım için kararsızım.
  • 8 GB RAM
  • 128 GB HDD
  • 13.3-inch Display
  • Intel Dual Core i5-2550M 2.5 GHz Processor
  • Stunning Retina display
Özellikleri bunlar. Adobe uygulamaları (Ps, Premiere Pro vb.) ve Visual Studio kullanırken yeterli olur mu acaba?
Her şeyine alışman biraz zaman alabilir, ihtiyaçlarını gözeterek kararını vermen gerekiyor.
Bir tanıdık demissin yani birazda olsa deneyimleme imkanı sunuyor,tavsiyem birazcık deneyimlemen ve öyle karar vermen.(kullanmadığım için somut bir karar sunamam).

Bence bu fiyatlara herhangi bir Windows ve ya Linux bir sistem alıp -ki alacağınız Windows ve ya Linux sistem, 2012 MacBook Pro Late'den kat kat daha güçlü ve güncel olacaktır. Dual Boot yaparak Windows ve ya Linux'da kullanarak daha işlevsel hale getirebilirsiniz sisteminizi- Hackintosh yapmalısınız.

Güncel döviz kurlarından dolayı 3000 TL seviyelerinde düzgün sıfır Windows Laptop bulabileceğimi düşünüyorum açıkçası. Bu sebepten ötürü ikinci el Macbook arıyorum. Ama öneriniz aklımda. Teşekkürler ederim.

Son düzenleme:
O kadar eski cihaz almak mantıklı değil bence.
Seneye gireceğinizi söylemişsiniz. O zamana kadar para biriktirip MBA bakabilirsiniz.
İlla MBP istiyorsanız biraz daha ekleyip ikinci el bulabilirsiniz.
İkinci el MacBook alma rehberlerini de mutlaka okuyun ve oradaki maddelere dikkat edin.
Benim tavsiyem biraz daha ekleyip yeni MacBook Air e bakmanız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı