Unity Sürüm 2020.2.5.F1'de UI kısmı görünmüyor

Cheaser

Hectopat
Merhaba sayın Technopat ailesi,
Ben 15 yaşında boş zamanlarını yeni şeyleri öğrenmek için harcamak isteyen bir öğrenciyim ve şu aralar mobil oyun yapıp para kazanmak istiyorum. Benim sorum Unity'yle alakalı. Unity'de videolarda gördüğüm kadarıyla hiyerarşi sekmesinde UI ismi verilen bir olay var lakin bende gözükmüyor, nasıl onu gösterebilirim?
Sürüm: 2020.2.5.F1

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz araştırdım da bu 2020.2. sürümlerinde bu sorunlar varmış.
Bir arkadaş Unity programını kapatıp açınca düzeldiğini söylüyor. Dener misin? Eğer Olmazsa benim şuanda kullandığım 2020.1.3f1 sürümünü kullanabilirsin. Herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım.

Edit: Biraz daha araştırdım. Aslında sürümden değilmiş. Başka bir arkadaş Unity UI ve TextMeshPro package'larını silip tekrar kurarak çözüme ulaşmış. Deneyebilirsin. Bir sıkıntı olmaz.

Son düzenleme:
Biraz araştırdım da bu 2020.2. sürümlerinde bu sorunlar varmış.
Bir arkadaş Unity programını kapatıp açınca düzeldiğini söylüyor. Dener misin? Eğer Olmazsa benim şu anda kullandığım 2020.1.3F1 sürümünü kullanabilirsin. Herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım.

Edit: Biraz daha araştırdım. Aslında sürümden değilmiş. Başka bir arkadaş Unity UI ve TextMeshPro Package'larını silip tekrar kurarak çözüme ulaşmış. Deneyebilirsin. Bir sıkıntı olmaz.

Merhaba yanıtın için çok teşekkür ederim dostum nasıl yapabilirim bana yardımcı olabilir misin?

Hierarchi'de + butonuna bastığınızda şu menü mü gelmiyor sizde?

image_2021-04-29_001900.png

2020.2 yerine 2020.3 sürümlerini de yükleyip deneyebilirsiniz. Uzun süre desteklenen daha stabil olan sürümler sonu LTS diye biten sürümler. Yine de böyle bir sorunun olması çok garip, farklı bir menüye bakıyor olabilir misiniz?

Geri
Yukarı