Custom ROM Vergisiz Redmi Note 12'ye bootloader kilidi açılıp ROM atılır mı?

jagged13

Kilopat
Daha fazla  
Vergisiz olarak Redmi Note 12 4G aldım. Yazılımsal olarak sıkıntılar var. HyperOS'de her özellikler açık değil. TR ROM'u olduğu için bootloader kilidini açıp ROM atsam bir sıkıntı yaratır mı?

İlk önce EU ROM, TWRP ve Root varsa EvolutionX öneririm. Neyse konuya dönersek, normalde cihazlara kaçak olarak IMEI yazıldığında o anki sistemin içine yazılıyor ve sıfırlama işleminde bile IMEI gidiyor ama vergisiz cihazlarda öyle bir durum yok, birşey olmaz.

Xiaomi telefonlarda sırf bootloader kilidi açılmasın diye adamların forumuna girip 5 seviye olana kadar yazı yazmanı zorunlu kılmışlar. Uğraşmak istersen kolay gelsin.

Xiaomi telefonlarda sırf bootloader kilidi açılmasın diye adamların forumuna girip 5 seviye olana kadar yazı yazmanı zorunlu kılmışlar. Uğraşmak istersen kolay gelsin.

Hayır şu anlık böyle bir durum söz konusu değil, eskidendi o. Direkt Mi Community (Xiaomi topluluğu) uygulamasında bölgeyi global yapıp Mi Unlock yerinden cihaz için tarih alabiliyorsunuz.

Hayır şu anlık böyle bir durum söz konusu değil, eskidendi o. Direkt Mi Community (Xiaomi topluluğu) uygulamasında bölgeyi global yapıp Mi Unlock yerinden cihaz için tarih alabiliyorsunuz.
Anladım. Ben tarih almayı eskiden zannediyodum. Benim bootloader açma isteğim iki kere reddedilmişti. Şu an nasıl işliyor bilmiyorum.

Anladım. Ben tarih almayı eskiden zannediyodum. Benim bootloader açma isteğim iki kere reddedilmişti. Şu an nasıl işliyor bilmiyorum.
Şimdi size madde madde anlatayım.

Mi Unlock uygulamasını indirip telefonda kurulu olan Mi hesabı ile giriş yapıyorsunuz. Ardından bölgeyi global yapıp menüdeki Mi Unlock seçeneğine girip tarih alıyorsunuz ve size kafasına göre random bir tarih verecek, muhtemelen 2027 diyecek ama o tarih önemli değil takılmayın.

Daha sonra ayarlardan USB hata ayıklama ve OEM kilit açma seçeneğini açıyorsunuz ve cihaz kilidi kısmından kilidi açmaya çalışıyorsunuz, size hata verecek. Ondan sonra telefondaki Mi hesabından çıkıp aynı hesabı tekrar gireceksiniz.

Yine cihaz kilidi kısmından kilidi açmaya çalışıyorsunuz, bu sefer kabul edecek. Daha sonra telefonu Fastboot moduna bağlayıp bilgisayar yardımıyla Mi Flash Unlock programı ile telefonun bootloader kilidini açmak için vereceği iznin süresine bakıyorsunuz, bu genellikle 72 saattir. 72 saat sonra Mi Unlock programı ile tekrar telefonu Fastboot modunda bağlayıp kilidi açıyoruz.

İlk önce EU ROM, TWRP ve root varsa Evolution X öneririm. Neyse konuya dönersek, normalde cihazlara kaçak olarak IMEI yazıldığında o anki sistemin içine yazılıyor ve sıfırlama işleminde bile IMEI gidiyor ama vergisiz cihazlarda öyle bir durum yok, bir şey olmaz.

Teşekkür ederim en kısa sürede yapacağım TR ROM'u bence rezalet durumda bir kişiyle konuşurken herhangi farklı bir uygulamaya geçince ses robotik bir duruma dönüyordu formlar üzerinden ROM araştırıp TWRP üzerinden kurarım muhtemelen.

Teşekkür ederim en kısa sürede yapacağım TR ROM'u bence rezalet durumda bir kişiyle konuşurken herhangi farklı bir uygulamaya geçince ses robotik bir duruma dönüyordu formlar üzerinden ROM araştırıp TWRP üzerinden kurarım muhtemelen.
ROM kurarken rehber hazırlarsanız güzel ve bilgilendirici olur hocam, iyi sosyaller.

Anladım. Ben tarih almayı eskiden zannediyordum. Benim bootloader açma isteğim iki kere reddedilmişti. Şu an nasıl işliyor bilmiyorum.

Tarih alma hala var da, artık eskisi gibi belirli bir süre boyunca mi community üyeliği süresi zorunluluğu yok hocam.

Geri
Yukarı