ViewSonic VX2728j 27" vs VA3209-2K-mhd 32"

O monitör 4 Ms'den aşağı tepki sunsun ben bugün bu işi bırakırım. Yazılan değerlere pek takılmayın. Şu çapta ki monitörlerin tepkimesi 4-5 Ms'den aşağı olmuyor. O kadar hızlı panel olsa 360Hz olur.

Öyle bir söz çıkmadı ağzımdan ama PPI değerine takılıp panel katmanlarından bir haber olmanız ve hala farkında olmayıp 27 inç monitörün görüntü kalitesine laf eden sizsiniz. Buna üslup gerekmiyor. Görmediğiniz monitörleri yargılamadan önce oturup biraz araştırın.
Senin bir panelde piksel sayman için ilk önce alanın büyümesi değil arka aydınlatmanın kötü olması gerekir. Siz direkt 27 inç monitör alınmaz diyen tayfasınız.

Eki Görüntüle 2191009
Ben hiçbir tayfa vs. gruba dahil değilim. 27inch monitör kullanıyorum hatta. Aynı panelin 27inch QHD versiyonunun 27inch FHD versiyonundan çok daha iyi gözüktüğünü yazdım ben. Ne bu pasif agresiflik? Benim yazdığım şey gayet basit, panel hakkında bilginiz yok vs. çok farklı yerlere çekiyorsunuz. Ben fevkalade biçimde panellerden anlarım falan yazmamışım değil mi?

Hocam yüksek Hz kapitelistlerin oyunu mu onu söyleyin siz :D?

Ya ben şimdi yüksek Hz'li monitor değil de yüksek çözünürlüklü ve inç olarak olarak büyük televizyon alsam hikaye oyunları ve film için daha güzel olur diye düşündüm ama bu devirde alınır mı? Bilemedim.

Bir de 60 Hz bilgisayarım yani akıcı hissediyorum, internetteki 60 Hz monitor ile 144 Hz karşılşatırıyorlar ama benim monitorde aldığım 60 Hz ile testeki 60 Hz monitorler arasında fark var. İnsanları kandırmak için mi böyle karşılaştırma yapıyorlar?

Yüksek Hz kapitalistlerin uydurması değil, düşük Ms'ler pazarlamacıların uydurduğu bir olay.
Düşük ms öyle sandığınız kadar kolay bir teknoloji değil.
1 ms gibi değerleri OLED ve MiniLED arka aydınlatmalı paneller anca veriyor ve fiyatlarına bakın en düşüğü 30K üstüdür.

60Hz bilgisayarın akıcı geliyor çünkü ona alışmışsınız. Bende yıllarca 75Hz monitör kullandım. Hep normal dedim. 144Hz ve üstünü gördüğünüz zaman anlıyorsunuz 60Hz'nin yalan olduğunu.

Eğer konsol bağlayacaksan TV olayı mantıklı. Konsol oyunlarının geneli yüksek Hz istemeyen ve TV ile stabil çalışan aygıtlar. Fakat işin içine bilgisayar girdiğinde TV ile stabil olmayabiliyor.
TV'lerin input lag süreleri monitörlere göre yüksek.
60Hz monitör ile 60 Hz TV arasında gecikme farkı olur. Takılma hissi TV'de daha fazla hissedilir.

Şu baktıkların arasında görüntü kalitesi olarak VA3209-2K-mhd 32 bu sizi tatmin eder. Psikolojik olarak da 60Hz akıcılığına alıştığınız için normal gelir. Bunun üstü için 2 katından yüksek bütçe lazım.

Yüksek Hz kapitalistlerin uydurması değil, düşük Ms'ler pazarlamacıların uydurduğu bir olay.
Düşük ms öyle sandığınız kadar kolay bir teknoloji değil.
1 ms gibi değerleri OLED ve MiniLED arka aydınlatmalı paneller anca veriyor ve fiyatlarına bakın en düşüğü 30K üstüdür.

60Hz bilgisayarın akıcı geliyor çünkü ona alışmışsınız. Bende yıllarca 75Hz monitör kullandım. Hep normal dedim. 144Hz ve üstünü gördüğünüz zaman anlıyorsunuz 60Hz'nin yalan olduğunu.

Eğer konsol bağlayacaksan TV olayı mantıklı. Konsol oyunlarının geneli yüksek Hz istemeyen ve TV ile stabil çalışan aygıtlar. Fakat işin içine bilgisayar girdiğinde TV ile stabil olmayabiliyor.
TV'lerin input lag süreleri monitörlere göre yüksek.
60Hz monitör ile 60 Hz TV arasında gecikme farkı olur. Takılma hissi TV'de daha fazla hissedilir.

Şu baktıkların arasında görüntü kalitesi olarak VA3209-2K-mhd 32 bu sizi tatmin eder. Psikolojik olarak da 60Hz akıcılığına alıştığınız için normal gelir. Bunun üstü için 2 katından yüksek bütçe lazım.
Hocam kaç gündür araştırdım şunları alınabilir diye düşünüyorum;
MSI Optix G2712
AOC 27G2SPU
Gigabyte G27F-2.

Geri
Yukarı