Virüslü laptopa nasıl format atılır?

ruzgaruyar

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopumda virüs var maalesef virüsün tamamEn kalkmasını istiyorum (5 gün bilgisayarımda kalmış) büyük ihtimalle bütün dosyalara da bulaşmıştır. Dosyalar umurumda değil. USB bellek ile virüsü tamamen kaldırıp laptopun temizlenmesini istiyorum. Her şeyi düzgün ve detaylı anlatan bir video var mıdır yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar laptopumda virüs var maalesef virüsün tamamEn kalkmasını istiyorum (5 gün bilgisayarımda kalmış) büyük ihtimalle bütün dosyalara da bulaşmıştır. Dosyalar umurumda değil. USB bellek ile virüsü tamamen kaldırıp laptopun temizlenmesini istiyorum. Her şeyi düzgün ve detaylı anlatan bir video var mıdır yardımcı olur musunuz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BIOS'tan direkt bootla hocam.

Hocam ISO'yu hazırla bilgisayarı kapatırken direkt Boot'a gir USB'den başlat formatı gitsin. Zaten dosyalar kurulduktan sonra yeniden başlatma isteyecek o sırada kapandığı an USB'yi çekersin diskden devam eder.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
USB hazırlama.

Virüs olmayan bir bilgisayardan windows'un kendi iso kurulum aracını kullanarak usb'yi hazırlayın. Daha sonra bios'tan 1.sıraya usb'yi alarak boot edin.

Çok teşekkürler hocam.

Hocam ISO'yu hazırla bilgisayarı kapatırken direkt Boot'a gir USB'den başlat formatı gitsin. Zaten dosyalar kurulduktan sonra yeniden başlatma isteyecek o sırada kapandığı an USB'yi çekersin diskden devam eder.

Çok teşekkürler hocam

Virüs olmayan bir bilgisayardan Windows'un kendi ISO kurulum aracını kullanarak USB'yi hazırlayın. Daha sonra BIOS'tan 1.sıraya USB'yi alarak boot edin.

Çok teşekkürler hocam.

USB hazırlama.

Hocam bir de Windows 11 kullanıyorum tekrardan Windows 11 kuracağım aynı şekilde mi kuruyoruz.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler hocam.

Çok teşekkürler hocam

Çok teşekkürler hocam.

Hocam bir de Windows 11 kullanıyorum tekrardan Windows 11 kuracağım aynı şekilde mi kuruyoruz.
Aynı şekilde kuruyorsunuz. Zaten yine klasik sorular. Bilgisayarı kullanacak kişinin adı, sizi internete bağlayalım vs. Zaten ilk yeniden başlatmadan önceki kurulum ekranı yani disk biçimlendirme falan hep aynı. Yeniden başlatmadaki kurulum yerinde de tasarımlar değişiyor sadece.

Geri
Yukarı