Visual Studio 2013 _CRT_SECURE_NO_WARNING_ Hatası

abecuk

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar.

Bilgisayar mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Dreamspark'tan lisanslı Visual Studio 2013 kurdum. C dilinde program yazarken bana şu hatayı veriyor: "_CRT_SECURE_NO_WARNING_" . Sacnf'i kabul etmiyor. Örneğin; scanf_s yapmamı söylüyor bunu yapınca sorun kalkıyor. Birde proje özelliklerinden ayarlara girdiğimde preprocessor kısmını yukarıda yazdığım hatayı yazınca da sorun kalkıyor, fakat Visual Studio her açıldığında yazmam gerekiyor. Bunun başka bir yolu var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kütüphane tanımlamadım. 2010'u kullanırken de tanımlamamıştım, hatasız bir şekilde kullanıyordum fakat 2013'te bu hatayı alıyorum. İnternette bayağı bir araştırdım ama yazdığım çözümlerden başka bir şey bulamadım.

preprocessor definitions " _MBCS;%(PreprocessorDefinitions)" olmalı, bu konumda iken de hata alıyorsanız, add tıklayarak _CRT_SECURE_NO_WARNINGS bunuda ekle çözülmez ise bilğilendirirsin.

Bende o kısımda "WIN32;_DEBUG;_CONSOLE;_LIB;%(PreprocessorDefinitions)" yazıyordu,değiştirdim dedğinizi yazdım ama aynı hatayı aldım. _CRT_SECURE_NO_WARNINGS'i eklediğimde ise hata kalkıyor zaten fakat her yeni proje açtığımda, Visual studio yeniden başladığında geri kendi ayarına dönüyor ve tekrar tekrar o kısmı düzeltmem gerekiyor. Preprocessor definitions kısmında yaptığım değişiklik kalıcı olmuyor yani.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı