Vmware'e RAM atayınca Sistem RAM'inden eksiliyor mu?

• Konuyu başlatan Technogamer
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 2B
T

Technogamer

Ziyaretçi
Ben vmware ile bazı işletim sistemlerini denemek istiyorum. Bildiğim kadarıyla vmware ile kurduğumuz işletim sistemine kendimiz ram ve çekirdek ekleyebiliyoruz. Şimdi ben wmvare ile kuracağım sisteme 4 gb verdim diyelim şuan kullandığım Windows 8.1'den 4 gb eksilecek mi?

Bencede yarı yarıya ayarla. Benim dizüstü bilgisayarın işletim sistemide 8.1 ve ben sanala Windows 7 Ultimate 64 bit kurdum ve 1.5 gb ram verdim. Yani 4gb falan verirsen sıkıntı yaşarsın en fazla 2gb ver. Oyuna falan giriyorum bu şekilde bile. Sistemi denemen için yeterli.

Şimdi kafam karıştı örneğin ben 4 tane sanal işletim sistemi kurmak istiyorum. Her birine 2 GB ram verdim. Windows 8.1'de 0 gb ram mı olacak?

Hayır, hiçbir eksilme olmaz. VMware, çalışırken içerisindeki işletim sisteminin kullandığı kadar bellekte yer işgal eder. Yani diyelim Windows 8 kurdunuz içinde ve 1 GB sistem belleği yiyor. VMware de Windows 8 + biraz da kendi gereksinimleri için 1.2 GB bellek kullanır Görev Yöneticisi'nde.

Sistem özelliklerinde sizin yine kullanılabilir bellek miktarınız aynı kalır ama.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı