Vodafone H300s modemde kısıtlama nasıl yapılıyor?

Zenioth34

Hectopat
Merhaba,

Kardeşimin salaklaşması nedeni ile modem ayarlarından TikTok'u engellemek istedim ama modemde böyle bir özellik yokmuş. Bende bu yüzden kullandığı cihazı tamamen engellemek istiyorum. Aslında bunu yaptım ebeveyn kontrolü sekmesinden ama başka cihazlara yaptığımda çalışmadı tüm cihazları kısıtladım yine de hepsi internete erişebiliyor. Modem hakkında önerisi ya da bilgisi olan var mı?

Merhabalar, sizin sorununuz biraz daha basit aslında istediğinizi yapmanıza imkan sağlıyor h300s modeme giriş yapın internet sekmesine tıklayın, ebeveyn kontrolüne tıklayın ve erişim denetimini etkinleştirin, kardeşinizin cihazının ip adresini not edin, 00:00 23:59 saatini yazın ve kaydedin, böylelikle her gün 00:00 23:59 bu saatler arasında erişimi engellenmiş olacak sadece günde 1 dakika internete erişebilir olacak diğer günler erişimi kapalı olacak. saçma bir kullanım yapmışlar aşağıda bunun detaylarına değindim.

1685018867413.png
bu konu acayip derecede sinirimi bozduğu için bu konuyla ilgilenen arkadaşlarada belki faydası olur diye yardımcı olmak amacıyla biraz uzun yazacağım.

Şimdi daha önce yine vodafone 'dan aldığım (vodafone internet ile gelen) hg658c v2 kod numarasına sahip huawei 'nin modemini kullanıyordum. Yaklaşık 3 yıl bu modemi kullandım.

Bu modemde neler yapabiliyorsunuz.

Kısaca ben bursa osgb sektöründe faaliyet gösteriyorum, bursa sağlık raporu, acil durum krokisi vb alanlarda faaliyet gösterdiğim için genelde home ofis çalışıyorum. Çoğunlukla evdeyim, kısa sürelide olsa evden ayrıldığım için, oğlumun interneti sürekli kontrol etmeye çalışıyorum. Sürekli derken aslında basit şeyler

1. İnternete sadece istediğim zamanlarda erişim sağlasın, örneğin her gün 10:00 11:00 arasında
  2. Youtube.com un engellenmesi
talepler bukadar basit, bu kadar basit soruna çok basit (ebeveyn kontrolü başlığı altında) bir çözüm sunmuş, bahsettiğim model 2016 üretimi bu modem belki biraz daha eski olabilir.

Sonra 2021 üretimi vodafone h300 e geçtim. 5 yıl sonra üretilmiş bir modemde daha fazla özellik bekliyorsun, hatalar vardı eski modemde bunlar güncelleştirilmiştir, daha iyidir diye düşünüyorsun.

EBEVEYN Kontrolünü bir açtım. Süreli interneti değiştirmişler, sadece belli zamanlarda kapalı olsun modu geçirmişler, mesela 00 00 12 00 arasında kapatıyorsun sonra 12 saat açık internet, böyle bir şey istemiyoruz ki..

internet sitesi engelini ise tamamen kaldırmışlar böyle bir alan yok. Çok zor bir şey değil, ve yapılmış bir şeyi neden kaldırırlar anlamıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı