VoidPup nasıldır?

Panconn

Nanopat
Daha fazla  
Void Linux'u 3 gün öncesinde indirdim. Biraz araştırma yaparken şu dağıtımı buldum:

Sanırım Puppy Linux ile Void Linux melezi bir sistem. Bu dağıtımı daha önce kullanan var ise bilgi verebilir mi acaba?

Kullanmadım ama puppy Linux kadar hafif ve işlevsizdir büyük ihtimal. En hafif dağıtımlar genelde bir işe yaramıyor.

Kullanmadım ama puppy Linux kadar hafif ve işlevsizdir büyük ihtimal. En hafif dağıtımlar genelde bir işe yaramıyor.
İşlevsiz değil hocam günlük kullanımlar için aslında son derece işlevsel. Dediğiniz tabir genelde Tinycore, Slitaz gibi dağıtımlar için geçerli. Void ile yapabildiğiniz çoğu şeyi Voidpup ile de yapabilirsiniz.

Void Linux'u 3 gün öncesinde indirdim. Biraz araştırma yaparken şu dağıtımı buldum:

Sanırım Puppy Linux ile Void Linux melezi bir sistem. Bu dağıtımı daha önce kullanan var ise bilgi verebilir mi acaba?
Şimdi az önce denedim hocam da tarayıcı yüklerken sorun yaşadım. .sfc uzantılı tarayıcı bakacaktım. Debian tabanlı olanını öneririm ama. Hem apt desteğiniz olmuş olur hem hafif hem de Debian'ın yaptığı çoğu işi yapar. Void bağımsız bir dağıtım olduğu için kullanımı biraz zorlayabilir. Biraz daha bilindik tabanlara göz atmanızı öneririm. Ubuntu, Debian, Arch vb. gibi.

Bu siteden bakabilirsiniz diğer Puppy ana sürümlerine.

Ekleme: Çağrı merkezi ön eğitimi için elimize bilgisayar vermişlerdi ve çoğu özelliği kısıtlıydı Windows olduğu için. Ben o eğitimin çoğunu Debianpup Uefi yazdırıp canlı sistem olarak kullanarak tamamlamıştım. Firefox esr sürümü yüklüydü onunla zoom eğitimine giriyordum. Bir de aralarda kart oyunu yüklemiştim ona bakıyordum. Üstelik boot etme seçeneklerinde Only Ram seçip sistem açılınca usb'yi çıkarıp kullanıyordum. Ram'e kopyalandığı için Usb'nin takılı olma zorunluluğu yok. Bence oldukça işlevsel. Günlük işlerin dışında kullanım denerseniz sorun sıkıntı çıkabiliyor tabi ki orası ayrı.

Son düzenleme:

Pupp küçüktür ama İsviçre çakısı gibidir.
Küçük gördün diye hemen horlama
Özellikle slak sürümde Low level formatından veri kurtarmaya her şey var
Çökmüş bilgisayarı ayıltır, kendine getirir

Geri
Yukarı