Rehber War Thunder Panther Tanklarına Nasıl İnce Açı Verilir?

365436

Hectopat
Makaleler
18
Selam, WT'da Panther tanklarına rakiplerim açı vermiyor genelde ve bazı Youtube kanallarında da açı verilmez en iyisi düz durmaktır gibisinden bilgiler veriliyor buna istinaden ufak bir rehber hazırlamak istedim. Bu rehber süresinde örnek vermek için girdiğim oyunda karşıma çıkan tankların da zayıf noktalarından bahsedeceğim. Genelde Alman ağacı konulu bir rehber olacak. Başlayalım...

Panther Tankı

Screenshot 2024-02-07 at 2.34.35 pm.png

Panther'in tarihçesini vermeme gerek yok ancak kendisi Tiger'ın aksine daha rahat üretilen ve Tiger gibi yürüyen kale olmak yerine daha yüksek atış gücü ve ön tarafta toplanmış zırhı ile kesinlikle Almanlar için daha stratejik açıdan mantıklı bir savaş makinesiydi. Almanlar Panther tanklarını kaynak sıkıntısı çektiği savaşın sonlarına doğru ürettiler yani bu da demek ki tankların kenar ve arka zırhları oldukça zayıftı.
Öte taraftan tankların ön tarafı ise gayet sağlamdı ancak kenarların kırılganlığından ve Panther'in genelde çok güçlü toplara sahip rakipleri ile karşılaşıyor oluşundan Tiger gibi Elmas pozisyonu vermemiz mümkün değil. Bu noktada daha profesyonel olup içgüdülerimize güvenerek ince açı dediğimiz şeyi yakalamamız gerekiyor.
Zayıf Noktalar

Screenshot 2024-02-07 at 3.11.31 pm.png

Tankın genellikle alt kısmından delmek mümkün değil, yine de aynı ağaçta Tiger 2 gibi rakipleriniz olacak. Çok da rahat davranmayın, keza bir başka Panther tankı doğru açı ile atış yaparsa gövdeden sizi penetre edebilir. Bu noktada yakın düellolarda taretimizi de korumamız gerekiyor. Görüldüğü üzere taretin solunda sadece yükleyici var iken sağında topçu ve kumandan yer alıyor. Ayrıca tankımız kenar zırhının en hassas noktasında fazladan mühimmat yükü taşıyor. Demek ki ekseriyetle tankımızı sola meyilli pozisyonlandıracağız. Panther'in iyi yanı şu ki dengeli bir eşleşmede iyi pozisyonlanmış bir Panther'in tek yeme şansı çok düşük. Her halükarda tüm mürettebatı zayi etmek veya mühimmat yüklerini havaya uçurmak imkansıza yakın.

Screenshot 2024-02-07 at 3.23.08 pm.png

Kenardan vereceğimiz açı 30 dereceyi geçerse kenar zırhlarındaki mühimmatların da patlaması sureti ile tankınız ya tamamen infilak eder - şapka çıkarır yani tareti havaya uçar ya da en az 3 mürettebat üyeniz ölür ve çok zor duruma düşersiniz. Eğer 7 saniye içinde bir sis perdesi ile siper alamazsanız direkt olarak ikinci atış sizi %80 ihtimalle tank cennetine yollar. Açımız maksimum 30 derece olacak ve sol tarafa meyledeceğiz. Olası bir delinme durumunda eğer namlu dolu ise bu sayede pozisyon alıp topçumuzu kullanarak bir atış yapma şansımız olur. O atış başarılı olursa da mürettebat yenileyeyecek ya da gerekiyorsa tamir edecek vakit buluruz.

ZayıfNoktalar.png

• Tankımızın zayıf noktalarını işaretledim, alt taraf sadece şanzımanı alır ve hareketinizi kısıtlar.
  • Tank aniden durur ve o anki pozisyonunuz ile kalırsınız.
  • Namlu kenarlarındaki yuvarlak bölgeler direkt olarak kolayca delinebilir ve çoğu oyuncu buraları hedef alır. Namlu altındaki düz çizgi her tankın zayıf noktasıdır ancak buradan başarılı vuruş şansı çok düşüktür.
  • Taretin kenarlarındaki çapraz bölgeler tankın en zayıf noktaları ancak vurulması da en zor bölgelerdir. Düello sırasında değil pusu sırasında hedef alınmalıdırlar.
  • Namlu üstü yine zor hedef alınır ancak 3 mürettebatı aynı anda götürebilir.
  • Kepula yani tankın şapkası genelde 2 mürettebat götürür ancak topçuyu da götürdüğü için tanki en az 1 reload süresi boyunca savunmasız bırakır bu da size 1 vs 1 durumlarda büyük avantaj sağlar. İkinci atışınızı diğer yere yapmayı unutmayın. Aynı yerden delerek hiçbir zaman tank infilak edemezsiniz

Oynanış

Aşağıya Liste Dışı bir oynanış videosu da ekliyorum. Başlık forumu işaret ediyor ve bu konuda aşağıda vereceğim bağlantı haricinde de bir yerden izlenemeyecek şekilde ayarladım. Yani kar amacı gütmek için değil sadece açıyı göstermek için çünkü oynanış olmadan videodaki açıyı gösterebileceğim bir yazı tekniği mevcut değil. Karşıdaki tankların nerelerini hedef aldığımı ve bunu yaparken tankımı nasıl konumlandırdığımı iyi izleyin, videoda 2 Tiger 1 - 1 Tiger 2 - 1 Panter - 1 KV-85 yok ediyorum. Normalde 12 Kill alarak bitirdim ancak tamamını atmak istemedim. Umarım yardımcı olmuştur, İyi forumlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir bilgilendirme yazısı olmuş taretin zayıf noktalarının Panther modellerine göre değişiklik gösterebildiğini de belirtelim.

Çok sekmiyorlar hocam genelde o yüzden ayrıca belirtmedim. Gövde aynı mantık, taret ise kenarlar keza aynı şekilde hassas ancak alan daha kısa olduğu için güncel taretli Panther’ler daha avantajlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı