Web sitesi nasıl yayımlanır?

iamoguz

Hectopat
Selam arkadaşlar, VS Code ile kendi yazmış olduğum web sitesini yayımlamak istiyorum fakat nasıl yapıldığını anlayamadım.

İnternetten baktığımda WordPress olarak kurulum yapılıyor ama ben öyle istemiyorum ayrı bir panel oluşturup web sitesine banner içerik vb. gibi özellikleri eklemek istiyorum. Bunun için sunucu gibi bir sisteme mi ihtiyacım var acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Örnek video da iletebilir.

Teşekkür ederim.

Siteni direkt olarak yayımlamak istiyorsan bir hosting ve bir domaine ihtiyacın var. Eğer bir VDS'in varsa hosting olarak kullanabilirsin. Yapman gereken domaini alıp nameserverlarını hosting firmasının sana verdiği adresler ile değiştirmek. Bunu yaptıktan sonra domaini hostinge bağlamış olacaksın. Bağladıktan sonra dosyalarını FTP veya farklı bir yolla hostinge yüklemek. Yükledikten sonra siten hazır. Dediğin eklenti olayı için(Banner ekleme vs.) Ya özellikleri ya kendin yazacaksın siten için ya da mecburen WordPress tarzı bir yazılım kullanacaksın.

Bu arada sorunu yanlış anlamış olabilirim panel kurmaktan kastın WordPress temasını yönetmek için kendi panelini yazmaksa bunun bir yolu yok.

Selam arkadaşlar, VS Code ile kendi yazmış olduğum web sitesini yayımlamak istiyorum fakat nasıl yapıldığını anlayamadım.

İnternetten baktığımda WordPress olarak kurulum yapılıyor ama ben öyle istemiyorum ayrı bir panel oluşturup web sitesine banner içerik vb. gibi özellikleri eklemek istiyorum. Bunun için sunucu gibi bir sisteme mi ihtiyacım var acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Örnek video da iletebilir.

Teşekkür ederim.

Öncelikle bir domaine(alan adına) ihtiyacın var sonra web sitenin scriptlerine daha sonra hostinge hosting dediğimiz şey web sitenin içinde barinacagi alan bunların hepsini tamamladıktan sonra her hosting firmasının paketlerinde kullandığı paneller oluyor yönetici paneli gereksinimi karşılar diye düşünüyorum ama tam anlayamadım isteğini sonrasında siteni VSC ile yazdıysan illaki biraz bilgin vardır web dev de banner video gibi şeyleri VSC'den kod halinde ayarlayacaksın wp gibi sürükle bırak sistemi olmaz eğer yönetici panelinden kastın bu ise.

Teşekkür ederim.
Statik bir siteden (sadece html,css ve jsden oluşan) bahsediyorsan direkt bir hosting ve domain al. Hostingler zaten plesk veya cpanel gibi paneller sunuyorlar. O panel üzerinden dosyalarını yüklersin (genelde httpdocs klasörü altına) siten yayına alınmış olur. SSL kısmını da lets encrypt ile halledersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı