Web Sitesine Nasıl İntro Eklenir?

EmreEfe

Hectopat
Daha fazla  
Siteye girildiğinde, örnek veriyorum bi yuvarlak dönücek site arkaplanda yüklendikten sonra otomatik olarak index1'e geçecek. Bunu nasıl yapabilirim? İntroyu Flash CS6 ile vb. programlarla halledilebilir mi?

Flash artık kullanılmıyor dolayısıyla çoğu browserde görünmez. Bunu halletmen için bir tane div yap position:fixed ve tüm ekranı kaplayacak şekilde, sonra ortasına ya css, javascript veya gif bir animasyon koy. İşin espri kısmı her türlü javascript ile ya sayfanın yüklenmesini bekliyeceksin yada belli bir süre sonra o divi kaybedeceksin. Ha birde hazır bir kütüphane var onu kullanabilirsin PACE — Automatic page load progress bars

Flash artık kullanılmıyor dolayısıyla çoğu browserde görünmez. Bunu halletmen için bir tane div yap position:fixed ve tüm ekranı kaplayacak şekilde, sonra ortasına ya css, javascript veya gif bir animasyon koy. İşin espri kısmı her türlü javascript ile ya sayfanın yüklenmesini bekliyeceksin yada belli bir süre sonra o divi kaybedeceksin. Ha birde hazır bir kütüphane var onu kullanabilirsin PACE — Automatic page load progress bars
Tam anlayamadım, .gif oynatılırken, arka planda diğer sayfayı yüklemenin bir yolu yok mudur?

Evet hocam, aynen böyle.
Sana şöyle söyleyeyim sanırım bunu yapmak istiyorsun. İntro değilde page loader olarak aratabilirsin. Böyle yüzlerce gif şablon bulunmakta herhangi birini alıp sitene entegre edebilirsin. Tabiki entegre edebilmen için böyle yükleme olayını yapan bir kod girilmesi gerekiyor. O kodun içine ftp'ye örnek veriyorum img dizinine attığın loading.gif diyeceksin o şekilde yüklenir. Page loader kodu nasıl yapılıyor tam bilmiyorum ama araştırırsan bulursun.

Evet hocam, aynen böyle.
Ayriyetten bu adresten istediğin tarz da bir şey varsa yapabilirsin.

CSS Load.net - Loading CSS spinners and bars generator for AJAX & JQuery

Evet hocam, aynen böyle.
Güncelleme:
Ayriyetten buradanda kodlarına bakabilirsin, yardımcı olacaktır.

How To Make a Loader

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı