Wfi menzil genişletici mi yoksa PowerLine mı?

PowerLine önermiyorum çünkü evinizin elektrik şebekesinin ne kadar iyi olduğuna bağlı. Foruma sorarak PowerLine ònerisi isteyebilirsiniz, kullanan ve farklı deneyimi olan insanlar sizi daha iyi yönlendirir. Ben hiç kullanmadım.

Ama menzil genişletici alacaksanız da öncelikle menzil genişleticiye yeterli bir sinyalin gelmesi önemli, bu şekilde bir konuma koyamayacaksanız onun da bir anlamı olmaz.

Bu arada bütçeniz nedir?

1300 bütçem.

Anladım yani dediğim gibi biraz araştırın powerline ya da menzil genişletici kararınızı verin önce.

Menzil genişletici almaya karar verirseniz tavsiyem şu anda Amazon'da 809 TL olan TP Link RE315'i düşünebilirsiniz. Ya da Wifi 6 desteği olsun derseniz biraz daha fiyat artırıp TP Link RE505x alabilirsiniz. Eğer internet hızınız 100Mbps ise ve bu menzil genişletilerden birini 20Mbps bile çeken bir noktaya koyabilirseniz üst katta, o zaman 70-80Mbps ve üstünü üst kata verebilir. Ama eğer yukarıda hiçbir noktada 20Mbps hız alınamıyorsa modemden, menzil genişletici işinizi görmez.

Anladım yani dediğim gibi biraz araştırın PowerLine'ya da menzil genişletici kararınızı verin önce.

Menzil genişletici almaya karar verirseniz tavsiyem şu anda Amazon'da 809 TL olan TP-Link RE315'i düşünebilirsiniz. Ya da Wi-Fi 6 desteği olsun derseniz biraz daha fiyat artırıp TP-Link RE505X alabilirsiniz. Eğer internet hızınız 100Mbps ise ve bu menzil genişletilerden birini 20Mbps bile çeken bir noktaya koyabilirseniz üst katta, o zaman 70-80Mbps ve üstünü üst kata verebilir. Ama eğer yukarıda hiçbir noktada 20Mbps hız alınamıyorsa modemden, menzil genişletici işinizi görmez.

Hocam şimdi wfinin yanına gittim 200 Mbps gördüm telefonda üst katta 10 Mbps görüyorum şu an PowerLine geçmeye düşünüyorum PowerLine için yeni bir forum açacağım.

Amazon'dan falan PowerLine al dene çok yavaş olursa iade edersin evin elektrik altyapısına göre performans veriyor PowerLine'lar.

Geri
Yukarı