WhatsApp Windows uygulaması medyayı nereye kaydediyor?

Lyraess

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 - RX6700XT - 8x4 3000 MHz
Merhaba. Windows 10'da Microsoft Store'dan indirdiğim WhatsApp uygulamasını kullanmaktayım. İşim gereği bol bol fotoğraf ve video gönderiyorum ve alıyorum. Medyaları kendim indiriyorum ancak programlar kısmında WhatsApp'ın boyutu 5 GB olarak gözüküyor. Boyutunun bu kadar olduğunu sanmıyorum ve tahminim indirdiğim şeyleri indirilenler klasörü dışında farklı bir yere kaydettiği. Bu klasörü nasıl bulabilirim veya bu dosyaları temizleyebilir miyim? Teşekkürler.

1678721671360.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Windows 10'da Microsoft Store'dan indirdiğim WhatsApp uygulamasını kullanmaktayım. İşim gereği bol bol fotoğraf ve video gönderiyorum ve alıyorum. Medyaları kendim indiriyorum ancak programlar kısmında WhatsApp'ın boyutu 5 GB olarak gözüküyor. Boyutunun bu kadar olduğunu sanmıyorum ve tahminim indirdiğim şeyleri indirilenler klasörü dışında farklı bir yere kaydettiği. Bu klasörü nasıl bulabilirim veya bu dosyaları temizleyebilir miyim? Teşekkürler.

Eki Görüntüle 1700175
Whaatsapp'ı yüklediğiniz dizini kontrol edin.

Microsoft Store'dan indirilen her şey windowsapps e gidiyor diye biliyorum orada olması gerek ama saçma sapan izinlerden dolayı uğraştırıyor.

Windowsapps klasörüne girdim ve evet burada whatsapp ile ilgili 4 tane klasör var ama hepsi uygulamanın kendisinin yani çalışması için kullandığı klasörler, toplam boyutları da 200 MB civarı. Burada bulamadım ne yazık ki.

Geri
Yukarı