Wi-Fi, Bluetooth ve mobil veriyi sürekli açık kullanmak

Eo_Aubameyang

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. iPhone X kullanıyorum ve şarj süresi hariç gayet iyi çalışıyor fakat ne zaman iPhone kullanan bir insanla karşılaşsam düzenli olarak Wi-Fi, Bluetooth, hücresel veri, AirDrop vb. açık kullanıyorlar. Ben ise arka plan uygulamalarını bile sürekli kapatarak kullanıyorum. Acaba ben mi telefonu yanlış kullanıyorum yoksa insanların kapatmaya üşenmesi mi telefonu daha optimize kullanmalarını sağlıyor?

Tamamen alışkanlık. Yanlış doğru kullanım diye bir şey yok nasıl rahat hissediyorsanız öyle kullanın. Açık olması tabii ki biraz da olsa pil süresi etkileyecektir.

Tamamen alışılmışlık ben telefonunda bildirim görmem sevmem ama çevremdeki insanlar çok da umursamıyor.
İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Takıntılı olup olmamak ile alakalı. Ben mesela Samsung Galaxy A30 kullanıyorum ama evdeyken Wi-Fi açık, dışarıdayken ise telefon uzun süreler kapalı bile olsa mobil veriyi kapatmıyorum.

Hem alışkanlık hem de kullanım yönüne göre değişir diyorum bende. AirDrop harici diğerleri sürekli açık durur bende. Saat ve kulaklık bağlı olduğu için, Wi-Fi'de hücresel veriye ihtiyacım olmadığı sürece açık durur.

10 yıllık iPhone 5 + iPhone 8 Plus deneyimime dayanarak söyleyebilirim ki, tamamen nasıl başladıysanız öyle gidiyor. Her zaman her şeyi kapalı tutarım. Kullanacakken açarım. Bir de sürekli telefonuna bakan, günde 10 saat ekran süresi alan insanların kapatmadığını gözlemledim. Sürekli telefona bakan birisi değilseniz de kapalı tutarsınız zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı