Windows 10 2015 LTSB vs Windows 7

Mahmut659

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart:P5G41CMLX İşlemci:Core 2 Duo E7500 Ekran Kartı:AMD R7 250 2GB Ram:4Gb SSD: 2 tane 120 GB
RAM
2GB DDR2
SSD veya HDD modeli
Insento Performance 128GB
Ekran kartı
İntel GMA 3150
Anakart
Samsung N150P JP04TR
İşlemci
İntel Atom N450
Elimde böyle bir PC var. Hangisi daha hızlıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorgusuz sualsiz Windows7. Evet destek kesildi ama elimizde böyle bir bilgisayar varsa, bu bilgisayarda Windows 10 kullanmak imkânsız. Kurarsın, ama arayüzde seni çok üzer. İ5 3470, GT 1030, DDR3 16GB RAM'li bilgisayar bile neredeyse ıkına ıkına çalıştıracak.

Windows 7'de eğer son güncellemeleri yüklersen, belirli bir süre daha kullanabilirsin. Bir çok yazılım halâ destekliyor. (tarayıcılar dışında) Ama tarayıcılar halen daha iş yapıyor. Discord eski versiyonu, Steam ise halâ desteklemeye devam ediyor. Tabi yıllardan beri güvenlik güncelleştirmesi almadığı için bilgisayar normale nazaran daha fazla saldırıya açık hale gelecek. Onu da Antivirüs ile halledersin.

Sorgusuz sualsiz Windows7. Evet destek kesildi ama elimizde böyle bir bilgisayar varsa, bu bilgisayarda Windows 10 kullanmak imkânsız. Kurarsın, ama arayüzde seni çok üzer. İ5 3470, GT 1030, DDR3 16GB RAM'li bilgisayar bile neredeyse ıkına ıkına çalıştıracak.

Windows 7'de eğer son güncellemeleri yüklersen, belirli bir süre daha kullanabilirsin. Bir çok yazılım halâ destekliyor. (tarayıcılar dışında) Ama tarayıcılar halen daha iş yapıyor. Discord eski versiyonu, Steam ise halâ desteklemeye devam ediyor. Tabi yıllardan beri güvenlik güncelleştirmesi almadığı için bilgisayar normale nazaran daha fazla saldırıya açık hale gelecek. Onu da Antivirüs ile halledersin.
Steam desteklemiyor diye biliyorum.

Sorgusuz sualsiz Windows7. evet destek kesildi ama elimizde böyle bir bilgisayar varsa, bu bilgisayarda Windows 10 kullanmak imkânsız. Kurarsın, ama arayüzde seni çok üzer. i5 3470, GT 1030, DDR3 16 GB RAM'li bilgisayar bile neredeyse ıkına ıkına çalıştıracak.

Windows 7'de eğer son güncellemeleri yüklersen, belirli bir süre daha kullanabilirsin. Birçok yazılım halâ destekliyor. (tarayıcılar dışında) ama tarayıcılar halen daha iş yapıyor. Discord eski versiyonu, Steam ise halâ desteklemeye devam ediyor. Tabii yıllardan beri güvenlik güncelleştirmesi almadığı için bilgisayar normale nazaran daha fazla saldırıya açık hale gelecek. Onu da antivirüs ile halledersin.

i5 2400 HD6570 8 GB RAM Windows 10 en yeni sürüm ile yağ gibi kullanıyorum.

Steam desteklemiyor diye biliyorum.
Resmi olarak destek kesilse de, halen daha çalışmaya devam ediyor. Sadece üst tarafta uyarı çıkıyor;

Steam, Windows7'yi 0 gün sonra desteklemeyi bırakacak diye. Güncellemeleri de alıyor.

i5 2400 HD6570 8 GB RAM Windows 10 en yeni sürüm ile yağ gibi kullanıyorum.
Hocam kullanılıyor zaten de, ama arayüzde zorlandığını hissediyorum. İnanılmaz akıcılığı yok yani. Verimli bir Windows 10 için en az 4. nesil işlemci gerek diye düşünüyorum. Hatta işi şansa bırakmamak için 5. nesil.

Geri
Yukarı