Çözüldü Windows 10 C diskinde 222 GB alandan 176 GB boş gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İsmail Rasid

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben geçen günlerde temiz kurulum yaptım. Bayağı da güzel oldu fakat C diskim 222 GB ama 176 GB boş gözüküyor. Format attıktan sonra C diskim bayağı bir rahatlar sanmıştım fakat 176 GB boş görünce biraz keyfim kaçtı. 46 GB kullanılıyor şu an ama neden anlamadım. yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, ben geçen günlerde temiz kurulum yaptım. Bayağı da güzel oldu fakat C diskim 222 GB ama 176 GB boş gözüküyor. Format attıktan sonra C diskim bayağı bir rahatlar sanmıştım fakat 176 GB boş görünce biraz keyfim kaçtı. 46 GB kullanılıyor şu an ama neden anlamadım. yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler.
Windows 10 kullanıyor olabilir mi?

Temiz kurulum yaparken eski Windows'u sildiniz değil mi? (format ekranında disk biçimlendirilerek yapılır genelde) bir de C altında windows.old diye bir klasör var mı?

Format esnasında ben kendim biçimlendir demedim çünkü kendisi yapmıştı doğal olarak. Windows old klasörünü sildim.
Windows 10 kullanıyor olabilir mi?

Evet olabilir fakat 46 GB biraz yüksek geldi bana. Umarım bir sorun değildir. Sadece kafama takılmıştı.

Format esnasında ben kendim biçimlendir demedim çünkü kendisi yapmıştı doğal olarak. Windows old klasörünü sildim.
Kendisi biçimlendirme yapmaz hocam. Eski dosyalarınızı windows.old altına alır, onuda sildim diyorsunuz.
Windirstat programı ile bir bakabilir misiniz hangi dosya ne kadar yer kaplıyor.

Geri
Yukarı