Windows 10 Dual Boot Elementary OS Kurma

berkeyelkenci

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi Windows 10 yüklü bilgisayarıma ikinci bir işletim sistemi olarak Elementary OS kurmak istiyorum. Daha önce kurabilmiştim ancak şimdi kurdurmaya çalıştığımda ve kurulum bittiğinde ana işletim sistemi Windows 10 olduğu ve Linux'u görmediği için elle Boot etmem gerekiyor buna bir çözüm bulamadım. Bu arada tek HDD üzerine kurulum yapıyorum. Yardımlarınıza açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba
Eğer OS'u kurduysanız ve açılışta boot ekranı çıkmıyorsa, kurulumu tekrardan boot yükleyici programların entegre edildiği bazı programlar ile yapmanız daha iyi olabilir.Bunun için iki seçenek önerebilirim:
1. UNetbootin
Ekran Alıntısı.PNG

Bu işlemde usb sürücü gerekmez.

Disk kalıbından iso dosyasını seçin.

Tür kısmından sabit disk sürü c diskini seçin.

İşlemi başlatıp bilgisayarı yeniden başlatın.

UNetbootin seçeneğini seçerek elementary os kurulumunu yeniden ayırdığınız sabit diske kurun.

Bilgisayar yeniden başladığında boot sayfasından istediğiniz os'u seçebileceksiniz.

2.Yumi
Bu program usb gerektirir ve linux programları için uyumlu boot açılış sayfası içerir.Kurulum diskini oluşturarak kurulumu tekrarlayın.

Merhaba
Eğer OS'u kurduysanız ve açılışta boot ekranı çıkmıyorsa, kurulumu tekrardan boot yükleyici programların entegre edildiği bazı programlar ile yapmanız daha iyi olabilir.Bunun için iki seçenek önerebilirim:
1. UNetbootin
Eki Görüntüle 433276

Bu işlemde usb sürücü gerekmez.

Disk kalıbından iso dosyasını seçin.

Tür kısmından sabit disk sürü c diskini seçin.

İşlemi başlatıp bilgisayarı yeniden başlatın.

UNetbootin seçeneğini seçerek elementary os kurulumunu yeniden ayırdığınız sabit diske kurun.

Bilgisayar yeniden başladığında boot sayfasından istediğiniz os'u seçebileceksiniz.

2.Yumi
Bu program usb gerektirir ve linux programları için uyumlu boot açılış sayfası içerir.Kurulum diskini oluşturarak kurulumu tekrarlayın.
Çok teşekkürler bir deneyeyim umarım işe yarar,cidden sıkıcı olmaya başlamıştı.

Ayrıca
Elementary os'u kurduğunuz sabit diski windows'da biçimlendirmeyin veya silmeyin.Bu silme işlemini elementary kurulumunda yapın.
Tavsiye için teşekkürler 2 yıla yakın süredir Linux kullanıyorum ve evet zamanında bu dediğinizi yapmışlığım da var. Maalesef 2 yöntem de işe yaramadı ben Windows 10 ' u kaldıracağım. Yine de teşekkürler iyi akşamlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı