Windows 10 Pro x64: KERNEL_SECURITY_FAILURE sorunu

Mindomitable

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar,

ASUS CROSSBLADE RANGER AMD A88X Soket FM2+ DDR3 2666MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart
AMD A10 7890K Soket FM2+ Wraith Soğutucu 4.1GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 2400MHz CL11 Kırmızı Soğutuculu Ram
Corsair 120GB Force LE SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 530MB Yazma)
WD 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

Sistemime Recep bey'in konu anlatımlarını takip ederek mevcut USB üzerinden UEFI Windows 10 kurulumu yapıyorum, kurulum sonrasında windows otomatik olarak kendi güncelleme ve driver bileşenlerini indiriyor. Sonrasında ise farklı bir bilgisayardan almış olduğum gerek oyun/yazılım bileşenlerinin kurulumunu (tamamı lisanslı) sağlıyorum ve son olarak iObit Driver Booster programı ile mevcut sistemin son driverları neler ise bunların güncellemesini sağlayarak sistemi hazır hale getiriyorum. Mevcut bilgisayarda herhangi bir program kullanımında, web sitesi ekranında, ilgili oyunların herhangi biri açık iken veya sistem boşta masaüstü açık beklerken başlıkta da belirttiğim gibi bir mavi ekranda KERNEL_SECURITY_FAILURE uyarısı alıyorum ve windows reboot oluyor. Sorunu yaptığım windows kurulumundan kaynaklandığını düşünerek tekrar temiz bir windows kurulumu sağladım ancak sorunum devam ediyor. Sizden konu ile ilgili yardım ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler, iyi bayramlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ediyorum, şuan belirttiğiniz gibi windows güncellemelerinden sonra sistem sorun yaşamadan kesintisiz çalışıyor. Peki son ricam driver güncellemeleri haricinde diğer programları (iobit ASC, Malwarefighter, Smart Defrag gibi) sistem bakımında kullanmamda bir sakınca olurmu? Birde AMD'nin Radeon driver güncellemesini kullanıp son sürümü indirmem bir sorun yaşatırmı? (Şuanki windows ile yüklü olan sürüm 15.30, Radeon ile son sürüm 16.11 göstermekte)

sorunum devam etti ancak sanıyorum sorunumun tam olarak windows, güncellemeler veya ilgili programlara bağlı olmadığını anlamış durumdayım: anakartımın bios ekranında GPU seçeneklerinde auto/igfx/pcei (yanlış yazıyor olabilirim, tam hatırlayamadım) seçenekleri default olarak auto geliyordu, bunu igfx olarak değiştirdikten sonra şuan bir sorun yaşamadan gerek programlar ile yaptığım güncellemeler ile birlikte sorunsuz olarak kullanabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı