Windows 11 kaç GB alan istiyor?

Saçma. Sistemi tıkayacaksın. Diski bölme. O HDD'lerin çalışma mantığına uygun olsun diye disk bölme denilen şey var. Yaptığın hiç mantıklı bir hareket değil.
Windows 10 kullanırken işletim sistemine 115 GB ayırdım oyunlar içinde 350 GB yer ayırdım ve hiç sorun yaşamadım ayrıca bu sistemi alırken özellikle SSD konusunda çok kez soru sordum ben böyle kullanacağım depolama alanını sorun olur mu dediğimde kafadan 7-8 kişi sorun olmaz dedi şimdi burada kim doğru bilgi veriyor ?

Windows 10 kullanırken işletim sistemine 115 GB ayırdım oyunlar içinde 350 GB yer ayırdım ve hiç sorun yaşamadım ayrıca bu sistemi alırken özellikle SSD konusunda çok kez soru sordum ben böyle kullanacağım depolama alanını sorun olur mu dediğimde kafadan 7-8 kişi sorun olmaz dedi şimdi burada kim doğru bilgi veriyor ?
Dostum sorun olmaz zaten. İstersen 50GB bırak bişey olmaz. Ama tam sağlıklı olmasını istiyorsan diski hiç bölme.

SSD lerin çalışma mantığı hdd ler gibi değil, yani hdd de dosyalar parça parça rastgele yazılır ve büyük bir hdd de parçalanmış dosyaların okunması ciddi derecede gecikebilir bu ssdler de farklı yani hiç bölmeden ssd yi kullandığınızda herhangi bir performans kaybı yaşamazsınız, tersine 100gb tın 90gb tını doldurduğunuz da sıkıntı yaşarsınız. tamamını kullandığınızda boş alan fazla olacağı için ssd daha rahat çalışır

Geri
Yukarı