Windows 11 RAM kullanımı boşta %50 civarında geziyor

Yer
Şaşmaz Otosanayi
Daha fazla  
RAM
16
Selam.

Windows 11 kurulu RTX3050 Ti i7 11800H 16 GB RAM olan MSI laptop kullanıcısıyım. Boşta RAM kullanımı %50 civarlarında. Bunun nedeni nedir, nasıl düzeltilir? Çözümü yoksa Windows 10 kuracağım.

Yeni kurduysan veya bir guncelleme yapiyorsan arka planda olabilir. Veya MSConfig'den sistem yapilandirmasindan duzeltmeyi dene.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kontrolünü yaptım ancak virüs veya arkaplanı sömüren bir işlem göremedim. Ekte paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• 1679130284243.png
    1679130284243.png
    77,6 KB · Görüntüleme: 74
Performans kisminda kulanabilir RAM mikrtarini kontrol etsene reis belki orada sıkıntı vardir MSConfig'den ayarlaniyor ya.

Şu an performans sekmesinin durumunu ekte görebilirsin. MSConfig üzerinden de Microsoft uygulamaları hariç her şeyi devre dışı bıraktım. Res attıktan sonra sonucu yazarım.

Dosya Ekleri

• 1679131052772.png
    1679131052772.png
    50,3 KB · Görüntüleme: 60
Şu an performans sekmesinin durumunu ekte görebilirsin. MSConfig üzerinden de Microsoft uygulamaları hariç her şeyi devre dışı bıraktım. Res attıktan sonra sonucu yazarım.

Dedigim gibi bir MSConfig'i kontrol edin. Onun disinda bir bilgim kalmadı buraya kadar benden. Ayrica on bellege alinmis biraz fazla cidden.

İşletim sistemiyle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Bende Windows 11 kullanıyorum 8 GB RAM ile hemde. 3GB yiyor boşta bilemedim.

On yukleme seçenekleri olacak orada kullanabilir ust sinir RAM miktari diye bir şey yazar. Onun tikini kaldirin tiksiz olsun. Bir de öyle deneyin isterseniz.

On yukleme seçenekleri olacak orada kullanabilir ust sinir RAM miktari diye bir şey yazar. Onun tikini kaldirin tiksiz olsun. Bir de öyle deneyin isterseniz.

Bahsettiğin yer burası ise zaten bellek üst sınırında tik bulunmuyor. Ekte görebilirsin.

Dedigim gibi bir MSConfig'i kontrol edin. Onun disinda bir bilgim kalmadı buraya kadar benden. Ayrica on bellege alinmis biraz fazla cidden.

Maalesef işe yaramadı. Hala RAM kullanımı %40-50 arasında geziyor.

W10 a dönüyorum dostlar. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1679134342480.png
    1679134342480.png
    32,2 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı