Windows 11'den Debiana geçerken veriler nasıl korunur?

Ferhat23

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben sıradan bir Windows kullanıcısıyım ve Linux işletim sistemine geçmek istiyorum. Aslında Kali Linux'a geçmek istiyordum fakat biraz araştırınca hazır olmadığımın farkına vardım. Bu yüzden Debian'la başlamayı düşünüyorum. Debian'ı kurarken PC içerisindeki bütün verilerin korunmasını istiyorum nasıl yapabilirim? Bir de Debian içerisinde SolidWorks çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows disk yönetime girip 40 ya da daha fazla alan ayırın C ya da D diskinden. Linux USB kurup sistemi boot edip kurulum ekranında ayırdığınız disk boyutunu seçip kurun. PC her her açıldığında işletim sistemi seçmenizi isteyecek.

Dosyalarınız yedeklemeniz lazım eğer gerekli ise. Linux Mint gibi Linux dağıtımlarında kurulum ekranında Windows sil ya da Windows yanına yükle seçenekleri vardır.

Dosyalarınız yedeklemeniz lazım eğer gerekli ise. Linux Mint gibi Linux dağıtımlarında kurulum ekranında Windows sil ya da Windows yanına yükle seçenekleri vardır.

Debian 12'yi başarılı bir şekilde kurdum fakat açılırken direkt Windows açılıyor seçim yapamıyorum nasıl yapabilirim?

Geri
Yukarı