Çözüm Windows 7 ''80072EFE'' güncelleştirme hatası

• Konuyu başlatan amx22
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 9B
Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

amx22

Kilopat
Evet, 2 gündür uğraşıyorum ve nihayet sorunu çözdüm.
Formattan sonra alınan hata kodu: 80072EFE

Göstereceğim işlemleri uygulamadan önce Windows Update bölümünü kapatıyoruz. SS'de görüldüğü gibi yapalım ve sonra işlemlere geçelim.

Sistemimiz Service Pack 1 mi, değil mi kontrol etmemiz lazım onu da SS olarak paylaştım. Service Pack 1 yazmıyorsa eğer yapacağımız işlemler şu şekilde:
  • Microsoft Catalog sitesine girip Service Pack 1 yamasını indirin. Yaklaşık 1GB boyutu var. İndirdikten sonra kuruyoruz. biraz uzun sürebilir ve install durumunda son kısımda takılı kalabilir. endişe etmenize gerek yok, o tamamlanacak ve PC'yi yeniden başlatmanızı isteyecek. iptal demeyin sakın dondu diye düşünüp.

Buradan Service Pack 1 yamasını indirelim Microsoft Update Catalog

Hangisini indireceğinizi resim olarak paylaşıp işaretledim. O resme bakmanızda fayda var.

Sonra PC'miz yeniden başladıktan sonra tekrar kontrol ediyoruz bilgisayarıma sağ tık/özellikler deyip, Service Pack 1 yazısı geldiyse son işleme geçebiliriz.

Son işlem: Google'a Windows 7 x64 Bit güncelleme yazıyoruz ve çıkan Microsoft sayfasına giriyoruz. Oradan zaten nasıl indireceğinizi bilirsiniz. SS olarak paylaşacağım onu da.

Evet, Microsoft sitesine girip x64 güncelleme paketini PC'mize indirdiğimize göre elle kuruyoruz ve kurduktan sonra PC'yi yeniden tekrar başlatıyoruz, ardından PC yeniden başladıktan sonra Windows güncelleştirmeleri denetleye gelip denetliyoruz, biraz bekledikten sonra güncelleştirmeleri bulacak ve karşıdan yükleyecektir arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• 3213123.jpg
    3213123.jpg
    32,8 KB · Görüntüleme: 1.398
  • 1.jpg
    1.jpg
    42,4 KB · Görüntüleme: 1.383
  • 4.jpg
    4.jpg
    11,7 KB · Görüntüleme: 1.456
  • 6.jpg
    6.jpg
    34,6 KB · Görüntüleme: 1.513
  • 222.jpg
    222.jpg
    29 KB · Görüntüleme: 1.365
  • 33.jpg
    33.jpg
    16 KB · Görüntüleme: 1.198
  • 3421.jpg
    3421.jpg
    37,5 KB · Görüntüleme: 1.342
Son düzenleyen: Moderatör:
Eline sağlık. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara güzel bir çözüm olmuş. ISO dosyasına güncellemeleri entegre ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Updatepack7R2 güncelleme paketini indirip entegre edebilirsiniz.

Eline sağlık. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara güzel bir çözüm olmuş. ISO dosyasına güncellemeleri entegre ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Updatepack7R2 güncelleme paketini indirip entegre edebilirsiniz.
ISO dosyası düzenlemesini bilmeyenler için çok faydalı. Geçersem deneyeceğim. Bilgi veririm.

Hangi programla nasıl entegre edebilirim biraz açar mısınız?
Orijinal DVD var SP1 yok DVD'ye bütün güncellemeleri eklemek istiyorum.

Geri
Yukarı