Çözüldü Windows 7 sistem performansı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nurumsu

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, benim de laptopum Windows 7 ve yavaş olduğunu düşünüyorum. Harici disk yok ama bilgisayar içinde uygulama da yükleyemiyorum. Mesela Office programlarını yüklemiyor. Mesela Spotify yüklemiyor. Anlayan varsa bana da yardımcı olabilir mi ne yapmam gerektiği hakkında? Bilgisayarcılara götürmek istemiyorum çünkü bozdu bir tanesi daha kötü yaptı.

Çözüm
Merhaba Windows 7 Microsoft tarafından desteği kesilmiş bir işletim sistemidir ve buna bağlı olarak çoğu uygulamada Windows 7 desteğini kesmiştir o yüzden desteği hala devam eden bir işletim sisteminize geçmenizi öneririm.
Merhaba, benim de laptopum Windows 7 ve yavaş olduğunu düşünüyorum. Harici disk yok ama bilgisayar içinde uygulama da yükleyemiyorum. Mesela Office programlarını yüklemiyor. Mesela Spotify yüklemiyor. Anlayan varsa bana da yardımcı olabilir mi ne yapmam gerektiği hakkında? Bilgisayarcılara götürmek istemiyorum çünkü bozdu bir tanesi daha kötü yaptı.
Mesela,

.net framework güncel versiyonlar yüklenmez dolayısıyla windows için çalışacak güncel programlar bulamazsınız, eski yazılım bulmanız lazım. Güvenlik açıkları da çok yüksek, imkan varsa güncel işletim sistemlerine geçmelisiniz.

Eski bir Laptop ise muhtemelen daha yeni sürümler performans stabilitesini bozar, format tek çare gibi.

Antivirüs taraması yapmayı denediniz mi?

Yazdıklarıma ek olarak sıkıntı performans ise ki harddiskte badsector oluşundan dolayı da yükleme yapmaz. Harddisk değişikliği gerekebilir. Performans için SSD takmanızı ve üzerine windows kurmanızı öneririm. Anladığım kadarıyla bu kurduğumuz cümlelere uzaksınız. Ancak çare bunlar.

Bilgisayarınızın özellikleri nelerdir?
Sony Corporation.Model PCG-61714M yazıyor.Intel(R) Core(TM)i3-2350m 2,30GHz,2300Mhz işlemcisi. Sürüm olarak da 6.1.7601 Service Pack 1 Derleme 7601 yazıyor. Bunlar özellikler olarak mı geçiyor onu da bilmiyorum. :'(

Şikayet ettiğiniz şey performans ise değişir, Kaspersky ile tam tarama yapmayı deneyin.
Teşekkür ederim,deneyeceğim

Yazdıklarıma ek olarak sıkıntı performans ise ki harddiskte badsector oluşundan dolayı da yükleme yapmaz. Harddisk değişikliği gerekebilir. Performans için SSD takmanızı ve üzerine windows kurmanızı öneririm. Anladığım kadarıyla bu kurduğumuz cümlelere uzaksınız. Ancak çare bunlar.
Evet uzağım ama çok teşekkür ederim. Gösteririm artık anlayan birisine,
umarım maliyeti çok yüksek olmaz.

Şikayet ettiğiniz şey performans ise değişir, Kaspersky ile tam tarama yapmayı deneyin.
Sony Corporation.Model PCG-61714M yazıyor.Intel(R) Core(TM)i3-2350m 2,30GHz,2300Mhz işlemcisi. Sürüm olarak da 6.1.7601 Service Pack 1 Derleme 7601 yazıyor. Bunlar özellikler olarak mı geçiyor onu da bilmiyorum. :'(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı