Windows 8.1 Kurulumda Boot Etmeme Sorunu

prophet '

Hectopat
Yer
Kırıkkale
Merhaba Technopat okurları.
2 gündür kafayı yediğim bu sorunu artık size sormayı karar verdim. M5A97 R2.0 | Anakart | ASUS Türkiye model bir anakart kullanıyorum. Tavsiyeniz üzerinize Windows 10 1709 geçtim fakat hem FPS düşüsü hem de takılmalar canımı çok sıktı. O kadar rehber inceledim fakat işe yaramadı. Bir süre Windows 8.1 Pro kullandım, çok memnun kaldım. Fakat abim ben yokken Windows 7'ye çevirince işler değişti. Artık ne yaptıysa Windows 8.1'e geri dönemiyorum. USB'ye 2 3 kere yazdırdım, orijinal ISO ile.
Fakat Boot menüsünde USB seçince logoda kalıyor. Hem UEFI hem de normal halini seçince. Biraz kurcaladım BIOS'u ama bulamadım. Kafayı yemek üzereyim :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Rufus programı ile başka bir 8.1 iso dosyası ile denemeni tavsiye ederim bazen sorun iso dosyasında yada yazdırma biçiminde flaş diskin NTFS veya FAT32 olmasından değişebiliyor.
Rufus ile GPT bölüm ve FAT32 olarak denersen bu sorunu aşabilirsin.

Malesef rufus - isotousb - windows kendi yazdırma aracı herşeyi denedim fakat olmuyor kafayı yemek üzereyim :/
Bios ayarlarını defoult yapmayı deneyin isotousb yi denemenize gerek yok eğer bios ayarları defoult ise ya sorun iso dosyasında dır yada rufusta yanlış ayarlar ile yazdırıyorsunuzdur büyük ihtimalle.

Vallahi bende bilemedim şimdi hocam başka bir sistem kurmaya çalışın bide belki sorun direk biostadır. Sistem kurmaya izin vermiyordur. Windows 10'u tavsiye ederim sisteminiz iyiyse.

sistem iyi ama harddisk iyi değil o yüzden açılış süresi vs windows 10 beni bıktırdı anlamadım hep kurduğum windows 8 i şimdi kuramıyorum zaten anakartım direk windwso 8 ready diye geliyor :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı