Çözüm Windows 8.1 Parlaklık Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ben 8.1 e geçince aynı sorunu yaşadım. Fakat benimki bizzat ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyordu. Kartın sürücüsünü kaldırıp generic driver olarak kullandığımda parlaklık çalışıyor ama AMD driverı yükleyince gidiyordu. Sony nin servisi ile iletişime geçtim. Türkiyedekilerden birşey çıkmadı. Uluslararası servise söyledim. Bana normalde windows 8 için olan ama 8.1 de de çalışan bir driver önerdiler. Onu kullanıyorum şimdi :D

Bir yerde yanlış yapıyor olmalısınız. Çift ekran kartımı var bilgisayarda. Bilgisayarınızın markası nedir?

- - - Güncellendi - - -

Eğer hd 5470 ekran kartına ait ise link verebilir misiniz.
her türlü yardıma açığım. Bildiğiniz çaresiz kaldım
İşletim sisteminiz nedir? Çift ekran kartımı var bilgsayarııda?

Bir yerde yanlış yapıyor olmalısınız. Çift ekran kartımı var bilgisayarda. Bilgisayarınızın markası nedir?

- - - Güncellendi - - -

AMD E350 Apu var. 6310 grafik yongalı vaio laptop. Sonynın bu model için yayınladığı sürücü, Amd nin kendi sitesinden indirdiğim sürücü, Windowsun otomatik güncelleme ile indirdiği sürücü hiçbiri çalışmadı. Bir tek sony nin önerdiği eski sürücü çalışıyor. 14.1 i denemedim belki düzeltmişlerdir. Ama şu an sorun olmadığı için uğraşmak istemiyorum.

Windows 8.1'e geçtikten sonra ekran parlaklığını ayarlayamıyorsanız tek yapmanız gereken ekran kartı sürücünüzü güncellemek.

Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız konu altına ekran kartınızın modelini yazmanız yeterli. Sizin için uygun sürücüyü bulup bağlantısını paylaşacağız ;)
Laptop Lenovo IdeaPad 320 15ast A9 işlemci ekran kartı sanırım r530m fakat sitesinde driver sadece Windows 10 var ben 8.1 kullanıyorum

Ben şu şekilde çözdüm, win 8.1 kullanıyorum ekran kartı ati hd5650m, note pad i açıp aşağıdakilerin hepsini kopyaladım, kaydederken parlaklık.reg yazıp masaüstüne kaydettim, sonra çift tıklayıp evet dedim, bilgisayarı yeniden başlattım oldu.

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000]
"FeatureTestControl"=dword:0000f048
"KMD_EnableBrightnessInterface2"=dword:00000000
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0001]
"FeatureTestControl"=dword:0000f048
"KMD_EnableBrightnessInterface2"=dword:00000000

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı