Çözüm Windows 8.1'de ATI Catalyst Control Center Hatası (ATI HD4xxx serisi)

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hortlatıyorum kaliteli konu güncellenmiş olsun.
Ekran kartım emektar hd3650.
Roll Back Driver sizin bilgisayarınz Türkçe ise sürücüye geri dön demektir. Yeni formatlı bir bilgisayarımda zaten tıklanmıyor böyle olması lazım işlemi yapmamız için. Sürücüyü sil diyerek komple kaldırmıyoruz gerek olmuyor.
Daha sonra elle kuruyorsunuz anlatımdaki gibi.
Dosyayı saçip işlem başladığında benim ekranım bi 10 kere gitti geldi, dedim herhalde bu takıldı fakat işlem sonunda hd3600 olarak algılandı sorun kalmadı.

Arkadaşlar sistemimde Sapphire HD4850 ekran kartım var. Windows 8.1'i yükledikten sonra ekran kartı Driver'ını Windows kendi otomatik olarak yüklüyor ve siz üstüne CCC yüklediğiniz zaman şöyle bir hata çıkıyor. 'catalyst Control Center başlatılamıyor. Catalyst Control Center kullanılarak yapılandırılabilecek başka ayar bulunmamaktadır.' bunun sebebinin Windows'un yüklediği driver ile CCC'nin uyumlu olmadığından kaynaklı olduğunu fark ettim. Çözümü ise:

- İlk olarak AMD'nin sitesinden HD4xxx serisi için 13.1 versiyonlu driver ve CCC paketini indiriyoruz.

- Ve bu paketi bilgisayarımızın içinde bir yere açıyoruz. Paket açıldıktan sonra yükleme otomatik olarak başlayacaktır. Biz yüklemeyi sonra gerçekleştireceğiz kapatıyoruz.

- Eğer CCC'yi şu an yüklersek kendi Driver'ını yüklemekte hata verecek çünkü şu an bir driver yüklü ve bu Windows kendi yüklediği driver olduğu için CCC ile çalışmayacak o yüzden ilk önce Windows'un yüklediği Driver'ı silmemiz gerekiyor.

-Ekran çözünürlüğüne girip gelişmiş ayarlar diyoruz. Ve buradan ekran kartımızın özellikler kısmına giriyoruz.

-Buradan driver kısmına girip roll back driver dediğimiz zaman Windows'un kendi yüklediği driver silinecektir.

-Şimdi yapmamız gereken ATI'nin Driver'ını el ile tanıtmak bu işlemi yaptıktan sonra CCC yüklemesine geçeceğiz.

-Update driver diyoruz browse my Computer for driver Software'a tıklıyoruz (yani Driver'ı internet aracılığı ile değil kendi gösterdiğimiz dosya konumundan el ile kurmuş olacağız)

-Burada çıkan pencerede browse deyip indirdiğimiz paketteki konuma gelip şu kısmı seçiyoruz ''C:\AMD\Support\13-1-legacy_vista_win7_win8_64_dd_ccc\Packages\Drivers\Display\W86A_INF'' Next dediğimizde yükleme başlayacak, istenilen izini vereceğiz ve yükleme tamamlanacak.

-Artık AMD'nin kendi Driver'ını kurduğumuza göre CCC'yi yüklemeye başlayabiliriz. Paketi açtığımız konuma gidip Setup'ı yönetici olarak açıyoruz ve yüklemeye başlıyoruz. Yükleme tamamlandıktan sonra CCC'yi açabilirsiniz... :)

- Umarım yardımcı olabilmişimdir.

yard_m_1.jpg
yard_m_2.jpg

Abi bende en güncel sürücü zaten yüklü diyor ve 13,1 i kuramıyorum. Sürücüyü de kaldırmıştım ve yine CCC kurunca hata veriyor giremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı