Windows 8 PRO Orijinal

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Bilgisayarları Windows 8'e geçirmeyi düşünüyorum fakat yeni bir bilgisayar satın almadığım içi fiyatı uygun yükseltme seçeneklerinden yararlanamıyorum. 79 TL'ye yükseltme seçeneği sunulmuş. 5 yükseltme lisansıyla sınırlıymış. Aklıma takılan soru şu oldu. Mesela bilgisayarı yeniden yüklemek istediğimde her seferinde lisans haklarımdan birisini tükenecek mi ? Ya da daha uygun bir yükseltme seçeneği var mı ?

ASUS ET2400IGTS için Windows 8 yükseltme danışmanını çalıştırdığımda bazı dikkat etmem gereken noktalar vurgulanmış.

Sahip olduğunuz dokunarak giriş donanımı Windows 8 için özel olarak tasarlanmamasına rağmen Windows 7 sertifikasıyla uyumluysa, dokunma hassasiyetini en az Windows 7 ile olduğu kadar iyi bir şekilde yaşarsınız. Windows 8 dokunma özelliği, yüksek düzey yanıtlama hızı ve hassaslık gerektirdiğinden, Windows 8 sertifikalı dokunmatik bilgisayarlar dokunmatik klavyeyle yazı yazma ve belirli denetimler kullanma deneyimleri konusunda Windows 7 sertifikalı bilgisayarlardan çok daha iyi deneyim sağlar. Örneğin, aynı anda beşten az dokunma noktasını destekleyen bilgisayarlar bazı Windows 8 özelliklerini ve uygulamalarını etkinleştiremez.

Kişisel bilgisayarınızın bellenimi Güvenli Önyükleme'yi desteklemediğinden, bunu Windows 8'de kullanamayacaksınız.

Bunlar herhangi bir sıkıntı yaratır mı ?

Bir diğer sorum ise Toshiba A350-22Z ve Toshiba A200-1AH ile bir driver sorunu yaşayıp yaşamayacağım. Windows 7 için hazırlanmış tüm driverlar Windows 8'de stabil çalışacak mı ? Windows 8 yükseltme danışmanını kullanarak bunu tespit edebilir miyim ?

Sıkıntı yok. Bellenim dediği BIOS/ Firmware. Güvenli önyükleme önemli bir özellik değil...

Daha önce dediğim gibi ben çok eski bir Toshiba PC'ye Windows 8 kurdum ve sorunsuz çalışıyor. Microsoft, üreticilerle çalışıp Windows için özel sürücüler hazırlatmış. Windows 7 sürücülerini kullanmıyor...

Peki her yeniden yükleme olayında 5 hakkımdan birisi gidecek mi ? 3 bilgisayara yükleyeceğim için kalan haklar benim için önemli :) Bu konuda bir bilginiz var mı ? Ya da Microsoft'u arayıp bilgi mi istemeliyim ?

(Lütfen dikkat: Kurallara uygun en fazla 5 PC kayıt ettirebilirsiniz. Her PC'yi ayrı ayrı kayıt ettirmeniz gerekecektir.)

29 TL olan kampanyadan ben de yararlanacağım, Windows'un da söylediği gibi 5 bilgisayar kayıt ediliyor. 5 bilgisayarı geçtiğin zaman Windows 8 etkinleştirme programı kullanırsın :D

29 TL'lik kampanyadan maalesef yararlanamıyorum ben. Babamı 79TL'ye ikna etmem gerekecek birazdan :)

Benim merak ettiğim 29 TL'ye hangi sürüme yükselteceğim ;

rVHle.jpg

PRO sürümünün benim işime yarayacak bir farkı yok ama 75 TL vererek az önce satın aldık. Şu anda indiriyor. Bugün yapabilirsem bir bilgisayarda test edeceğim.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı