Çözüldü Witcher kitapları okuma sırası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sobarlas

Picopat
Daha fazla  
İyi günler. Normalde kitapları çıkış yılına göre okuyacaktım fakat son çıkan season of storm hangi kronolojide geçiyor anlamadım. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kitapları şu şekilde sırayla oku:

1- Son Dilek
2- Kader Kılıcı
3- Elflerin Kanı
4- Nefret Çağı
5- Ateşle İmtihan
6- Kırlangıç Kulesi
7- Gölün Hanımı
8- Fırtına Mevsimi (Season of Storms)

Fırtına Mevsimi kronolojik olarak hem 1. ve 2. kitap arasında hem de 7. kitap sonrasını anlatıyor. Kitabın ortalarında ve sonlarında yer yer 7. kitap sonrasında yaşanan olaylara değiniliyor. Bu yüzden 7. kitaptan sonra okumanı öneririm. Son Dilek'ten sonra direkt Fırtına Mevsimi'ne geçersen bazı şeyleri anlamazsın hem de 7. kitaptaki olaylar hakkında spoiler yersin.

Kitapları şu şekilde sırayla oku:

1- Son Dilek
2- Kader Kılıcı
3- Elflerin Kanı
4- Nefret Çağı
5- Ateşle İmtihan
6- Kırlangıç Kulesi
7- Gölün Hanımı
8- Fırtına Mevsimi (Season of Storms)

Fırtına Mevsimi kronolojik olarak hem 1. ve 2. kitap arasında hem de 7. kitap sonrasını anlatıyor. Kitabın ortalarında ve sonlarında yer yer 7. kitap sonrasında yaşanan olaylara değiniliyor. Bu yüzden 7. kitaptan sonra okumanı öneririm. Son Dilek'ten sonra direkt Fırtına Mevsimi'ne geçersen bazı şeyleri anlamazsın hem de 7. kitaptaki olaylar hakkında spoiler yersin.

Eyvallah hocam şu sıralar bütün Witcher içeriklerini bitirmeye çalışıyorum gerçekten mükemmel bir evrenmiş ben sadece oyunlardan ibaret sanıyordum bir de size göre Netflix dizisi mi yoksa kitaplar mı?

Eyvallah hocam şu sıralar bütün Witcher içeriklerini bitirmeye çalışıyorum gerçekten mükemmel bir evrenmiş ben sadece oyunlardan ibaret sanıyordum bir de size göre Netflix dizisi mi yoksa kitaplar mı?
Dizi kitaplardaki olayları anlatıyor güya ama bunu berbat bir şekilde yapıyor. Gerek cast seçimi gerek hikaye anlatımı olsun çok rezil bir yapım hiç tavsiye etmem. Kitaba hiç sadık kalmayan bir yapım. Başrol oyuncusu Henry Cavill bile dayanamayıp bıraktı diziyi bu yüzden.

Oyunlar ise kitaplardaki olayların 5 yıl sonrasını yani devamını anlatıyor. Önce kitapları okuyup sonra oyunları bitirmeni tavsiye ederim. Bu şekilde evrenin hikayesini harika bir şekilde sonlandırmış olursun. Diziye hiç bulaşmasan da olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı