Xbox Xbox Ultimate konsol buluttan oyun oynama nasıl çalışır?

CentilmenKedi123

Femtopat
Daha fazla  
PC Game Pass alacağım fakat Ultimate'de konsol oyunlarını bulut oynama gördüm. Bu acaba konsolunuz varsa konsoldaki oyunları PC'de oynamak mıdır yoksa konsol oyunlarının bazılarını bulut olarak PC'de mi oynayabiliyoruz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC Game Pass alacağım fakat Ultimate'de konsol oyunlarını bulut oynama gördüm. Bu acaba konsolunuz varsa konsoldaki oyunları PC'de oynamak mıdır yoksa konsol oyunlarının bazılarını bulut olarak PC'de mi oynayabiliyoruz? Yardımcı olursanız sevinirim.

xCloud destekleyen oyunları PC üzerinden buluttan oynamanız için kullanılıyor.

Xbox'ın bulut oynama platformu normalde TR'de yok. VPN ile giriş yapıp oyayabiliyorsun ve bunun videoları youtube'da var. Gamepass'de bulunan herhangi bir oyunu oynarsın hatta PC'de olmayan normalde oyunlar bile oluyor bulut oynamada.

Bende mesela Xbox Cloud Gaming (Beta) diye bir uygulama kurulu. Aylar önce kurmuştum nereden kurdum hatırlamıyorum ama Microsoft Store'da aratınca çıkmadı mesela. O uygulamaya VPN açıkken Xbox Ultimate kullanıcı adı ve şifremle girince destekleyen oyunlar çıkıyor ve oynayabiliyorum. Yalnız bunun için bir gamepad gerekiyor klavye ve mousela oynanamıyor bu oyunlar.

xCloud maalesef TR de yok ve çok nadiren de olsa ban yenebiliyor VPN kullanma durumunda. Dikkat et ama büyük nimet bence. Düşün ayd 17 dolar veriyorsun hem konsol kütüphanen hem bilgisayar kütüphanen var, ve bilgisayara ihtiyacın yok. TR'de olsaydı keşke gfw zarar görürdü.

Yeni konular

Geri
Yukarı