Çözüldü Xubuntu açılışta siyah ekranda kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MrKemal421

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Xubuntu kullanıyorum. Forumda yer alan telefonu Linux'ta 2. ekran olarak kullanma rehberindekileri yaptım. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Xubuntu yazısı geldikten sonra ekranın sağ üst köşesinde beyaz çizgi yanıp sönüyor. Yüksek ihtimalle rehberdeki çözünürlük ayarlama kısmını yanlış yaptım. Yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm

CTRL+alt+F4 yapın. Gelen ekranda Tty4 yazıyorsa kullanıcı adınızı ve şifrenizi sırasıyla girerek giriş yapın. Ardından aşağıdaki kodu girin

Bash:
sudo rm -rf virtual-display-linux/

sudo rm -rf /usr/share/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf

sudo reboot

Bilgisayar bundan sonra normal bir şekilde başlar muhtemelen.

Problem çözünürlükleri yanlış girmeden ötürü değil. Virtual-display-Linux projesi henüz yolun başında ve desteklediği ortam ve donanım tipi kısıtlı. Daha beta bir uygulama.

Sadece Intel işlemci ve dahili GPU ile çalışıyor. NVIDIA GPU'lu Intel sistemler için ek adımlar falan gerekiyor.
Hocam açılışta CTRL alt F4'ü denerken GRUB ekranı geldi buradan da recovery moddan komut ekranına ulaştım komutları girip halettim. Çok teşekkür ederim. Çok yardımcı Oldunuz.

Dosya Ekleri

• 17075628560449128992934697901843.jpg
    17075628560449128992934697901843.jpg
    121,9 KB · Görüntüleme: 15

Yeni konular

Geri
Yukarı