Yanlış gönderilen ürünün kargo iade parası

kazmakürek

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben 6 Aralıkta bir internet sitesi üzerinden ürün aldım ve yanlış ürün gönderildi iade etmek istediğimde ise bana iade kargo bedelini benim karşılamam gerektiğini söyledi. Satıcının bunu yapmaya hakkı var mı?

İsim vermek yasak değil. Onların hatası yüzünden kargo parası ödemeyeceğinizi söyleyin. Eğer kabul etmezlerse tüketici haklarına gidebilirsiniz eğer kargo yüksek bir tutarsa.

Evet kargo bedelini size ödetme hakkı var. Pardon keyfi iade de size ödetme hakkı var yanlış gönderimde olmaması lazım.

15-20 liraysa uğraşmaya değmez. Fakat boyutu büyükse ve anlaşmalı bir kargoları yoksa şikayet edebilirsiniz.

İsim vermek yasak değil. Onların hatası yüzünden kargo parası ödemeyeceğinizi söyleyin. Eğer kabul etmezlerse tüketici haklarına gidebilirsiniz eğer kargo yüksek bir tutarsa.

Kargo parası 70 TL para sıkıntı değil benim için ama adamla konuştuğumda ben oraya yazmistım ürün bununla uyumlu diye demesi ama öyle bir şeyin yazılı olmaması adamın beni salak yerine koyması sinirimi bozdu tüketici haklarına başvursam haklı çıkar mıyım?

Hukuki bilgim yok ama başıma gelse uygulayacağım prosedür şu olurdu:
1- Haklı olduğunuza dair tüm kanıtları toplamak (ekran görüntüsü, ses kaydı vb.)
2- Karşı tarafa bu yaptığının hukuka aykırı olduğunu bildirmek
3- İade ücretini ödeyip doğru ürünü almak
4- Tüketici Hakem Heyetine başvurmak.
--

Hukuki bilgim yok ama başıma gelse uygulayacağım prosedür şu olurdu:
1- haklı olduğunuza dair tüm kanıtları toplamak (ekran görüntüsü, ses kaydı vb.)
2- karşı tarafa bu yaptığının hukuka aykırı olduğunu bildirmek.
3- iade ücretini ödeyip doğru ürünü almak.
4- tüketici hakem heyetine başvurmak.
--

Ben bunun hukuka aykırı olup olmadığını bilmiyorum sıkıntı orada internettede bununla alakalı bilgi bulamadım o yüzden kafam karışık.

Ben bunun hukuka aykırı olup olmadığını bilmiyorum sıkıntı orada internettede bununla alakalı bilgi bulamadım o yüzden kafam karışık.
Eğer istediğiniz ürünü göndermemişlerse ayıplı ürün kategorisine girer ve zararı karşılamakla mükelleftirler. Hem zaman kaybı hem de para kaybı karşısında yasalarca korunuyorsunuz.

Geri
Yukarı