Yavru ciklet balığını yakalama

revo61

Kilopat
Acemi olduğum için sarı prenses cikletimin yavrusu olduğunu fark edemedim ve ben fark edemeden yavruları akvaryuma salmış. Balıklardan birini yakaladım ve pet şişede bakıyorum ama diğer yavruyu yakalayamadım ve taşların arasında epey büyümüş. Hatta diğer balıkların arasında bile yüzüyor ama diğer balıklar fark edince kaçıp saklanıyor. Ben bu balığı yakalayamazsam kendi kendine yaşama şansı nedir? Uzunluğu 1 CM kadar oldu.

Abim uzun zamandır akvaryumla ilgileniyor. "Akvaryumdaki yaşar ancak şişeye oksijen vermiyorsa o ölebilir" dedi. Ölmese bile diğer yavrudan daha yavaş büyürmüş. Bu arada anne çok genç miydi? 2 tane yavru az değil mi :D

Abim uzun zamandır akvaryumla ilgileniyor. "Akvaryumdaki yaşar ancak şişeye oksijen vermiyorsa o ölebilir" dedi. Ölmese bile diğer yavrudan daha yavaş büyürmüş. Bu arada anne çok genç miydi? 2 tane yavru az değil mi :D

Evet dediği gibi diğer yavru çok küçük kalmıştı bende o pet şişedeki yavruyu akvaryuma saldıktan 10 dakika sonra yemişler :D Artık diğer balığı yaşatmaya çalışıyorum. Aslında 2 tane yavrulamadı büyük ihtimal daha fazla yavruladı ama ben sadece o ikisini canlı bulabilmiştim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı