Yazılım Mühendisliği vs Bilgisayar Mühendisiliği

barbarus

Hectopat
Daha fazla  
Sene sonu ya Sakarya yazılım mühendisliğine geçeceğim ya da Bursa teknik bilgisayar mühendisliğine. Yazılım %100 İngilizce bilgisayar Türkçe bölüm. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Hedefim siber güvenlik alanında çalışmak.

Bende şu an bilgisayar teknolojisi okuyorum. Eğer yükselme durumum olursa bilgisayar mühendisliği seçeceğim gibi. Siber güvenlik falan yazılım işine giriyor galiba yazılım mühendisliği daha iyi olur gibi.(bence)

Sene sonu ya Sakarya yazılım mühendisliğine geçeceğim ya da bursa teknik bilgisayar mühendisliğine. Yazılım %100 İngilizce bilgisayar Türkçe bölüm. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Hedefim siber güvenlik alanında çalışmak.

Siber güvenlik alanı yazılım mühendisliği gerektiriyor. Bilgisayar mühendisliği elektronik devre işlemleri için. Siber güvenlik için ingilizcenin iyi olması lazım. Bana göre yazılım mühendisliği.

Siber güvenlik alanı yazılım mühendisliği gerektiriyor. Bilgisayar mühendisliği elektronik devre işlemleri için. Siber güvenlik için ingilizcenin iyi olması lazım. Bana göre yazılım mühendisliği.
Yurtdışında bilgisayar mühendisliği(computer engineering) öyle galiba ama Türkiye'de bilgisayar bilimleri bilgisayar mühendisliği olarak geçiyor.

Geri
Yukarı