Çözüm Yeni kurulan 4070 Super'li sistemde mavi ekran hataları meydana geliyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lEmirr

Hectopat
Arkadaşlar 1 2 hafta önce 4070 Ti superli bir sistem dizdim. Ekran kartının sıcaklık değerleri vs çok iyi ama bazen mavi ekran(üzgün surat) veriyor. Bazen oyun oynarken sistem çöküyor yeniden başlıyor kendi kendine. Driver kaynaklı mı, BIOS ile ilgili mi bilmiyorum. Sistem de çok pahalı olduğu için korkuyorum açıkçası. Ne yapmam lazım, istediğiniz SS varsa söyleyin çekip atayım.

Çözüm: RAM MHz'lerini kendi kafama göre 5600'e çekmiştim. BIOS girişinde solda hazır ayar olarak varmış zaten. Ben de videodaki gibi ''D.O.C.P" yazmıyordu başka bir şey yazıyordu ama fark etmez. Profil seçtikten sonra kaydettim. Sistem yeniden başladı ve FPS bile arttı oyunlarda gözle görülür bir şekilde.

Nasıl hallettin?
RAM MHz'lerini kendi kafama göre 5600'e çekmiştim. BIOS girişinde solda hazır ayar olarak varmış zaten. Ben de videodaki gibi ''D.O.C.P" yazmıyordu başka bir şey yazıyordu ama fark etmez. Profil seçtikten sonra kaydettim. Sistem yeniden başladı ve FPS bile arttı oyunlarda gözle görülür bir şekilde.

Dosya Ekleri

• bios.png
    bios.png
    545,1 KB · Görüntüleme: 6
  • bios 2.png
    bios 2.png
    556,6 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı