Rehber YouTube Shorts kısmını kaldırma (Web tarayıcısı)

Finch0900

Kilopat
Merhaba, sol taraftaki Shorts kısmını kaldırmayı göstereceğim.
Ben bu işlemi uBlock Origin üzerinden yapacağım. Kendisi reklam engelleyicidir. Ben de birisinin önerisinden kullanmaya başladım.

Eklentiyi kurduktan sonra eklentinin ayarlarına girin. Böyle bir ekran karşınıza gelecek. Filtrelerim kısmına girin.

Ekran Görüntüsü (7).png

Filtrelerim kısmına www.youtube.com##ytd-guide-entry-renderer.ytd-guide-section-renderer.style-scope:nth-of-type(3) kodunu yapıştırın.
Değişiklikleri uygula diyip çıkın. Reklam engelleyiciyi kullanmak istemiyorsanız Filtre Listeleri kısmında Filtrelerim dışında bütün tikli olanları kapatın. Shorts kısmını kapatmak ne işe yarayacak diye sorarsanız bir işe yaramaz fakat ben böyle olmasını seviyorum. Shorts kısmını kullanmıyorum. Aboneliklerin 3. sırada olmasına alıştığımdan yanlışlıkla hep Shorts'a giriyorum. Bu yüzden kaldırmak istedim. Ayrıca olabildiğince kısa tuttum. Anlamadığınız kısım varsa yardım ederim.

youtube.PNG

Brave kullananlar daha kolay yapabilir:

1654266243319.png

1654266305542.png

Yaptıktan sonra, create tuşuna basabilirler.

İstemeyen kullanmasın. Gerekli bir rehber değil bence ama yine de elinize sağlık.
Aboneliklerin 3. sırada olmasına alıştığımdan yanlışlıkla hep Shorts'a giriyorum. Bu yüzden kaldırmak istedim.
Sebebi buydu. Ama ben öğe kaldırmayı denemek için yaptım, ileride unuturum diye de rehberini hazırladım.
Brave kullananlar daha kolay yapabilir:

Eki Görüntüle 1407954

Eki Görüntüle 1407955

Yaptıktan sonra, create tuşuna basabilirler.
Brave'in kendi reklam engelleyicisi vardı ondan yüksek ihtimalle.

Kanalların videolar kısmını da çöplüğe çeviriyor bu Shorts. Oradan da kaldırmak için böyle bir eklenti buldum. Tek eksi yönü var, eğer kanal fazla shorts paylaşıyorsa videolar arasında yükleniyor simgesi çıkıyor. Eğer fazla shorts paylaşmayan bir kanalsa sıkıntı yok.

youtubeshorts1.PNG

Geri
Yukarı