YouTube videosunda arkaya eklenen müzikten telif yenir mi?

hobidi

Hectopat
1 Abonelik kanalım var. Oyun oynarken ban kaydı çektim, YouTube'a yükledim. Arkada müzik de vardı. Content ID diye bir şey yazıyordu ama kanal kısmında bu kanalı etkilemiyor, diyordu başım belaya girer mi?

1 Abonelik kanalım var. Oyun oynarken ban kaydı çektim, YouTube'a yükledim. Arkada müzik de vardı. Content ID diye bir şey yazıyordu ama kanal kısmında bu kanalı etkilemiyor, diyordu başım belaya girer mi?
Başınız belaya girmez :) Telif yerseniz videonuz silinir. Sanırım 3 kere telif yiyince kanalınız siliniyor yada video yükleyemiyorsunuz gibi birşeyler oluyordu.

Başın belaya girmez. Telif hakkı içeren müzikleri videoları kullanırsan sanırım 5 saniyeyi aştığında Youtube otomatik olarak o müziğin kaynağını/sahibini belirten bir alıntı yazısı ekliyo zaten.

Kanalınıza gidip videolarıma basın oradan izlenmenin falan göründüğü yer var onun yanında telif hak talebi yazıyorsa telif hakkı yiyebilirsiniz ama 1 abonelik kanala telif atılmaz herhalde :) videonuz kendi kendine silinmez telif var diye siz silmelisiniz.

Telif yerseniz şu ihtimaller doğuyor;
*Videodan para kazanamazsınız video herkese açık olarak devam eder (%80-85 böyledir.)
*Video geliri müzik ya da görüntü sahibiyle geliri kanal sahibiyle bölüşülür.
*Video kimseye görünmez.

Genelde telifler kanalınızı etkilemez. İhtar durumunu kanalınızın stüdyosundan inceleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı