Çözüm YouTube yüksek çözünürlükte kasıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

iloveichigo

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Selamlar :)
YouTube'da video izlerken kasıyorsa benim bulduğum yöntemle kasmasını önleyebilirsiniz. Bu yöntemden sonra 360P'de kasan antika laptopum ile 1080p video açabiliyorum.
İlk önce VLC'yi indirelim: Resmi VLC ortam oynatıcı indirmesi, en iyi Açık Kaynaklı oynatıcı - VideoLAN
Sonra VLC'yi açıp CTRL+p yaparak ayar menüsünü açalım.

1615574772462.png

Görüntülenecek ayar düzeni kısmını ayrıntılı yapalım.

1615574896149.png

Çıkan kısımda Giriş/Kodyalıcı/Çözücü kısmından yeğlenen görüntü çözünürlüğünü istediğimiz çözünürlüğe alalım ve kaydedelim.
Şimdi de YouTube girelim.

1615575011275.png

İstediğimiz videonun linkini sol tık ile VLC'ye atalım. Kopyalayıp VLC'ye yapıştırsanız da olur.

1615575126575.png

Ve artık kasmasız izlemeye hazırsınız.

Ya da H264ify ile videonu GPU'da kodekleyelim. İşlemcisi zayıf olanlar deneyebilir bu yöntemi.

H264ify'i kurdum bilin bakalım ne oldu :). Hiçbir şey yine kastı.
Selamlar :)
YouTube'da video izlerken kasıyorsa benim bulduğum yöntemle kasmasını önleyebilirsiniz. Bu yöntemden sonra 360P'de kasan antika laptopum ile 1080p video açabiliyorum.
İlk önce VLC'yi indirelim: Resmi VLC ortam oynatıcı indirmesi, en iyi Açık Kaynaklı oynatıcı - VideoLAN
Sonra VLC'yi açıp CTRL+p yaparak ayar menüsünü açalım.

Eki Görüntüle 919187

Görüntülenecek ayar düzeni kısmını ayrıntılı yapalım.

Eki Görüntüle 919189

Çıkan kısımda Giriş/Kodyalıcı/Çözücü kısmından yeğlenen görüntü çözünürlüğünü istediğimiz çözünürlüğe alalım ve kaydedelim.
Şimdi de YouTube girelim.

Eki Görüntüle 919196

İstediğimiz videonun linkini sol tık ile VLC'ye atalım. Kopyalayıp VLC'ye yapıştırsanız da olur.

Eki Görüntüle 919203

Ve artık kasmasız izlemeye hazırsınız.
Gerçekten de kasmadan izleyebiliyorum ama bir sıkıntı var video 1080p gibi gemiyor 480p de çok düşük bitrate'te video izliyormuşum gibi geliyor bunu nasıl düzelte bilirim?

Son düzenleme:
H264ify'i kurdum bilin bakalım ne oldu? Hiçbir şey, yine kastı.
YouTube bilgisayarda VP9 codec kullanıyor fakat H264ify eklentisini kurunca H.264 codec kullanıyor.

VP9 codec videoyu çözmek H.264'e kıyasla daha zor olduğundan bilgisayarı zayıf kişilerde bu eklenti işe yarayabilir fakat H.264'de bile video kasıyorsa bilgisayarınız yetersiz kalıyordur, daha da yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı