Yüzde çok sivilce çıkması

Makaleler
4
Yer
Denizli
Selamlar, direkt konuya geçiyorum 15 yaşındayım biliyorum ergenlik dönemindeyim evet ama yüzümde çok fazla sivilce çıkıyor. Yüzümü yağlandığında yıkıyorum, arasıra sivilce kremi kullanıyorum yine de geçmiyor. Ne yapmalıyım?
Yaşıtlarımda atıyorum 7,8 sivilce varsa bende 13,14 tane var. Bilgisi olanlar yardım ederse çok sevinirim.

Burada söylenen ve söylenecek her şeyi yaptığıma eminim. Tek çözüm cildiye bölümündeki doktorun verdiği ilaç. Birkaç marka var o ilacı üreten. Yüzümdekiler geçince bıraktım ama 5-6 yıl olmasına rağmen hala sırtımda/omzumda çıkıyor. Yüzümde 50-60 günde bir tane ufak anca çıkar.
Bazı kişiler sivilceli olmaya daha yatkın oluyor. Sadece bu.
Sırtım için gittiğimde (maalesef eskiden gittiğim iyi doktor yoktu) o ilaçtan veririm dedi. Kullanırsan o ilacı mümkün olduğunca az kullanmaya çalış. Tek yararı sivilceleri azaltmak/yok etmek, zararları ise saymakla bitmez desek yeridir. Fazlasıyla ağır bir ilaç.
Ne olur ne olmaz, bir cildiye doktoruna görün.

Yağlı bir cilt için kükürtlü sabun önermek istiyorum, ancak doktorunuza danışıp alın.
Kullandığınız sivilce ilacı umarım doktor tavsiyesi üzerine alınmıştır. Kullanmış olduğunuz ilacı ara sıra kullanmaktan ziyade kullanmanız gereken günlük doz kadar kullanın.
Gün içerisinde elinizle yüzünüze dokunmamaya dikkat edin.
Doktorunuz sabun için onay verirse sabah ve akşam olmak üzere yüzünüzü kükürtlü sabun ile yıkayın.
Kendinize ait bir havlunuz olsun, pamuklu olduğundan emin olun. Yüzünüzü havlu ile kurularken sert hareketlerden kaçının, yüzünüze hafif dokunuşlar yaparak kurulayın.
Yastık kılıfı yağlı bir ciltte çok çabuk kirleniyor, sık sık değiştirmeye özen gösterin.
Öncelikli olarak doktorunuzla bu durumu aşmaya çalışın. Doktor takibi olursa eğer, sonuçlara göre tedavi farklılaşabilir ve bu sayede daha iyi bir sonuç elde edilebilir.
Geçmiş olsun bu arada. :)

Sağlıklı beslen, sağlıklı beslen, sağlıklı beslen, sağlıklı beslen ve sağlıklı beslen.
Sağlıklı beslenirsen sivilcelerin geçecektir, sağlıklı beslen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı