Yüzüklerin Efendisi Serisi Nasıl Alınmalı ?

Karager

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar biliyorsunuz ki Yüzüklerin Efendisi serisi 3 kitaptan oluşmakta ve ülkemizde hem tek kitap olarak hem de 3 kitap olarak satılıyor. Sizce hangisini almalıyım? Teşekkürler.

Hangisi alınmalı sorusunun doğru bir cevabı yok. Fakat herkesin fikri olabilir: Bence filmi çekilmemiş kitap daha gizemli olacağı için ilk onu alırdım.

Hocam bende tek kitap olarak var ciltli diye geçiyor ama pek ergonomik değil okurken gerek yazı boyutunun küçük olması gerek ağır olması (1000 küsür sayfa) okumayı biraz zorlaştırıyor.Ben okumak için 3'lü seti almanızı sergilemek içinde ciltli almanızı öneririm

3 kitap seklinde al bence. Hatta once hobbit i okuyabilirsin, o tek kitap normalde; para kazanmak icin birden cok film cektiler.

hobbit + lotr1-2-3 bence en iyi kombo.

Eger ingilizcen iyiyse Ingilizce orjinalinden okumani tavsiye ederim, cok cok daha iyi.

3 kitap seklinde al bence. Hatta once hobbit i okuyabilirsin, o tek kitap normalde; para kazanmak icin birden cok film cektiler.

hobbit + lotr1-2-3 bence en iyi kombo.

Eger ingilizcen iyiyse Ingilizce orjinalinden okumani tavsiye ederim, cok cok daha iyi.
Para kazanmak için olduğunu düşünmüyorum sizce bütün olayları tek filmde etkili,akıcı,güzel ve sindire sindire anlatabilirler miydi ?
Orjinali ile birebir aynı değil belki ama yinede kendi standartları içerisinde çok güzel filmler

Hangisi alınmalı sorusunun doğru bir cevabı yok. Fakat herkesin fikri olabilir: Bence filmi çekilmemiş kitap daha gizemli olacağı için ilk onu alırdım.
Tek cilt zaten 3 tanesinin 1 kitap halinde derlenmiş hali değiş mi? 3 tanesinin filmi çekildiyse tek cildinin de filmi çekilmiş olmuyor mu? Kafam karıştı.

Para kazanmak için olduğunu düşünmüyorum sizce bütün olayları tek filmde etkili,akıcı,güzel ve sindire sindire anlatabilirler miydi ?
Orjinali ile birebir aynı değil belki ama yinede kendi standartları içerisinde çok güzel filmler

Evet bence gayet anlatilabilirdi. Hatta bana gore Hobbit kitabi, bir film suresince anlatilabileceklerden daha az materyal iceriyor.

Tek cilt zaten 3 tanesinin 1 kitap halinde derlenmiş hali değiş mi? 3 tanesinin filmi çekildiyse tek cildinin de filmi çekilmiş olmuyor mu? Kafam karıştı.
Ben de başladım o seriye ve ilk Hobbit kitabını aldım sonra üçlüyü okuyacağım. Youtube'dan "Yüzüklerin Efendisi - Orta Dünya" adlı kanaldan izleyebilirsin. Okunma sırası ile ilgili bilgiyi, kapsamlı bir şekilde veriyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı