Yurt dışı iPhone 13 alınır mı?

Bütçe
16.000TL

5harf

Hectopat
Selam dostlar.

Yurt dışından yeni geldim, kendi hattım var ve pasaportuma kaydedeceğim. Bütçem IMEI hariç olacak şekilde 16.000 TL civarlarında varsayarsak, yıl bitmeden IMEI kaydını zam yemeden yapabilecek şekilde hangi cihazı almak mantıklı olur? 13 Pro bütçeyi biraz aşıyor gibi duruyor, Pro Max'de de gözüm yok. 13 mini, 13, 13 Pro arasında gidip geliyorum. 13 alırsam da 256 GB alabilir miyim diye ihtimal de düşünüyorum. Halihazırda SE 2020 64 GB (24 GB kullanılabilir) kullanıyorum. Sizce ne yapmalı?

Selam dostlar.

Yurt dışından yeni geldim, kendi hattım var ve pasaportuma kaydedeceğim. Bütçem IMEI hariç olacak şekilde 16.000 TL civarlarında varsayarsak, yıl bitmeden IMEI kaydını zam yemeden yapabilecek şekilde hangi cihazı almak mantıklı olur? 13 Pro bütçeyi biraz aşıyor gibi duruyor, Pro Max'de de gözüm yok. 13 mini, 13, 13 Pro arasında gidip geliyorum. 13 alırsam da 256 GB alabilir miyim diye ihtimal de düşünüyorum. Halihazırda SE 2020 64 GB (24 GB kullanılabilir) kullanıyorum. Sizce ne yapmalı?

Her türlü Türkiye fiyatından daha uygun oluyor. Bende iPhone SE 2020 almayı düşünüyorum iPhone 7'den sonra SE 2020 nasıl bir deneyim sunar (kamera, bataryada)

Her türlü Türkiye fiyatından daha uygun oluyor. Bende iPhone SE 2020 almayı düşünüyorum iPhone 7'den sonra SE 2020 nasıl bir deneyim sunar (kamera, bataryada)
SE 2020 gayet tatmin edici benim için. iOS 16.1.1 yüklü, bir tek bu sürümde sadece bir kez Whatsapp açılamadı diye hata aldım. Fakat 2 sene boyunca hiç üzmedi. Kamera olarak gece performansı günümüz için düşük kalıyor. Akşam karanlığında düzgün fotoğraf çekmek için önce lens temiz olmalı sonra da odaklama ve açı iyi ayarlanmalı. Onun dışında güzel bir ışıkta ve gündüz vakti tek kamera ile yapabileceğinin en iyisini yapıyor. Batarya gün içerisinde özellikle uzun süreli aktif mobil veri kullanımı, FaceTime ve telefon konuşması için hiç yeterli değil maalesef. Onun dışında akşamı %30'larda falan kapattığım oluyordu. Aldığımdan beri toplam açık ekran süremi ortalama günlük 3 saat olarak söyleyebilirim. Buna göre düşünebilirsiniz. iPhone 7 ile performans olarak çok fark var fakat batarya olarak yeni bir bataryaya geçmediğiniz sürece pek fark hissetmeyebilirsiniz. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.
Ek: Telefonu değiştirmeyi istememin tek sebebi fiyatı hala alınabilirken, bütçe de yapabilmişken fırsatımı değerlendirmek.

Selam dostlar.

Pasaport kaydını 1 ay içinde yaptırabilirsen 13 alınabilir. 13 alacaksan 256 GB almanı tavsiye ederim. IPhone'larda düşük hafızalı model ile yüksek hafızalı modellerde okuma yazma hızlarında 8 kat fark olduğu söyleniyor. 13 256 olanı 128 GB'a göre daha hızlı çalışıyor, download ile upload hızlarının daha iyi olduğu belirtiliyor.

Pasaport kaydını 1 ay içinde yaptırabilirsen 13 alınabilir. 13 alacaksan 256 GB almanı tavsiye ederim. IPhone'larda düşük hafızalı model ile yüksek hafızalı modellerde okuma yazma hızlarında 8 kat fark olduğu söyleniyor. 13 256 olanı 128 GB'a göre daha hızlı çalışıyor, download ile upload hızlarının daha iyi olduğu belirtiliyor.
256 GB farkını duymuştum. Almaya net karar verdiğimde bunu da değerlendireceğim. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı