Çözüldü Yurt dışı iPhone kullanım süresi ne kadardır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YusufAlim0

Centipat
Daha fazla  
Aklıma bir soru takıldı. Birkaç video izledim şimdi iPhone 15 Pro çift SIM aldım. Yurt dışı. Bunu ben bu sene 8 ay 2025 de 8 ay 2026 da 8 ay böyle böyle her yıl 8ay kullanıma mı açılacak yoksa ilk sene için mi geçerli bunu anlamadım. Bu konuda bilgisi olan veya şu an yurt dışı telefon deneyimlenen biri beni aydınlatabilir mi?

Çözüm
Her sene 1 Ocak'ta bu 8 ay hak geri verilir size. Her sene için geçerli yani. Şu anda aldıysanız kapanma yaşamadan kullanırsınız 2025 ağustosta kapanır. Dediğim gibi 1 Ocak 2026'da tekrar o hakkınız geri gelir. Hayırlı olsun bu arada.

@YusufAlim0 Hocam konuya dönüş yapar mısınız?
Her sene 1 Ocak'ta bu 8 ay hak geri verilir size. Her sene için geçerli yani. Şu anda aldıysanız kapanma yaşamadan kullanırsınız 2025 ağustosta kapanır. Dediğim gibi 1 Ocak 2026'da tekrar o hakkınız geri gelir. Hayırlı olsun bu arada.

@YusufAlim0 Hocam konuya dönüş yapar mısınız?

Son düzenleme:
Çözüm
Her sene 1 Ocak'ta bu 8 ay hak geri verilir size. Her sene için geçerli yani. Şu anda aldıysanız kapanma yaşamadan kullanırsınız 2025 Ağustos'ta kapanır. Dediğim gibi 1 Ocak 2026'da tekrar o hakkınız geri gelir. Hayırlı olsun bu arada.

Her sene 1 Ocak'ta bu 8 ay hak geri verilir size. Her sene için geçerli yani. Şu anda aldıysanız kapanma yaşamadan kullanırsınız 2025 Ağustos'ta kapanır. Dediğim gibi 1 Ocak 2026'da tekrar o hakkınız geri gelir. Hayırlı olsun bu arada.

@YusufAlim0 hocam konuya dönüş yapar mısınız?

Yapayım hocam teşekkürler şu an almadım ama almayı düşünüyorum 14 Pro ile 15 Pro arasındayım veya 15 ama Pro daha iyi olur diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce mantıklı mı yurt dışı 8ay sonunda ne yapacağım uzatma her yıl oluyor mu ve ne kadar ortalama 4ay daha uzatsam oluyor mu e-Devlet'ten vs.

Uzatma diye bir şey yok uzatmadan kastınız son 4 ay 2. bir cihazla idare etmekse evet oluyor o zaten Apple'ın özelliği. Yurt dışı ve bu şekilde kullanım bence son derece mantıklı.

Uzatma diye bir şey yok uzatmadan kastınız son 4 ay 2. bir cihazla idare etmekse evet oluyor o zaten Apple'ın özelliği. Yurt dışı ve bu şekilde kullanım bence son derece mantıklı.
Hocam bir sorum olucak. diyelimki telefonu aldık ve 1 ocak itibariyle 8 ay kullandık ve sonrasında sim kartımızı çıkartıp telefonu kaldırdık 6 ay kullanmadık. yani yılbaşından 2 ay sonrası şubat sonuna kadar telefon kullanılmadı ve içerisinde sim kartı bulunmadı hiçbir şekilde. Şubat sonunda biz sim kartımızı taktığımızda kullanım süremiz 8 ay mı olur yoksa o yılbaşı sonrası kullanmadığımız 2 ay da kullanım süremizden düşer mi?

Hocam bir sorum olacak. Diyelim ki telefonu aldık ve 1 Ocak itibarıyla 8 ay kullandık ve sonrasında SIM kartımızı çıkartıp telefonu kaldırdık 6 ay kullanmadık. Yani yılbaşından 2 ay sonrası şubat sonuna kadar telefon kullanılmadı ve içerisinde SIM kartı bulunmadı hiçbir şekilde. Şubat sonunda biz SIM kartımızı taktığımızda kullanım süremiz 8 ay mı olur yoksa o yılbaşı sonrası kullanmadığımız 2 ay da kullanım süremizden düşer mi?

8 ay olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı