Yurt dışından telefon kapalı kutu şeklinde getirilebilir mi?

Toprakkkk23

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bir tanıdık vasıtasıyla yurt dışından telefon alacağız Avustralya'dan geliyor. Telefonu orada açıp mı gelmesi lazım yoksa kapalı kutu şeklinde getirirse bir sıkıntı olmaz mı? Bir sıkıntı çıksın istemiyorum havalimanında şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

2 adet telefon getirmesi yasaklandı hocam.

Bundan 7 sene once falan sıkıntı olmuyordu açıkçası amcamlar 3 kisi gelmislerdi 9 tane telefon getirmisti dagitmisti butun aileye.

Arkadaşlar bu habere göre evet yasaklandı fakat detay eksikliği çok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda dakika 3.50'ye bakarsanız gümrük müdürü şöyle diyor "kendi telefonu hariç 1 telefon getirebilir kendi telefonunda sorun yok" ama şu anki habere göre 1'den fazlası da sıkıntı yani uzun lafın kısası bence ticaret bakanlığındakiler bile bilmiyor işin aslını çünkü canlı destekle görüşüyorum çalışan diyor ki getirebilir internette aratıyorum ticaret bakanlığının resmi sayfası getiremez diyor ama gümrük müdürü sıkıntı yok diyor rezil bir durum ya maalesef.

Hocam merhaba belki görmüşsündür 5 gün önce benim şansıma yeni bir haber çıktı yurt dışından gelen biri 2. telefon getiremeyecek gibisinden ama haber detayı yok benim durumumu etkileyen bir şey var mı bilginiz var mıdır?
Hocam şu anda yürürlüğe girmedi yani resmî gazetede yayınlanmadı. Şu an bu durum nabız yoklama. Halktan çok tepki gelirse veya ilgili yerler şikayet edip dava açarlarsa bir ihtimal geri adam atarlar. Baktılar ses yok bunu yürürlüğe koyarlar. Açıkçası şu anda da tanıdığınız sokabilir diye düşünüyorum. Ama sokmazsa eğer gümrükte kalır ve kaldığı sürenin parasını da size kitlerler kira bedeli olarak. O yüzden buradan alın esnaflarımızdan.

Arkadaşlar bu habere göre evet yasaklandı fakat detay eksikliği çok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda dakika 3.50'ye bakarsanız gümrük müdürü şöyle diyor "kendi telefonu hariç 1 telefon getirebilir kendi telefonunda sorun yok" ama şu anki habere göre 1'den fazlası da sıkıntı yani uzun lafın kısası bence ticaret bakanlığındakiler bile bilmiyor işin aslını çünkü canlı destekle görüşüyorum çalışan diyor ki getirebilir internette aratıyorum ticaret bakanlığının resmi sayfası getiremez diyor ama gümrük müdürü sıkıntı yok diyor rezil bir durum ya maalesef.
Kral ukraynada moldovada vs gumruk memuruna 100 200 euro veriyorlar istediklerini sokuyorlar. Turkiyede durum nasil bilemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı