Yurt İçi Kayıtlı Telefon Nedir ve Alınır mı?

00kerem00

Decapat
Hepsiburada.com’dan telefon alcağım. Karşıma iki türlü kayıt şekli çıktı: Pasaport kayıtlı ve yurtiçi kayıtlı.

Pasaport kayıtlı ürünleri IMEI ile ilgili sorun çıktığı için direkt eledim. Geriye yurtiçi kayıtlı ürünler kaldı. Ben bunun ne olduğunu bilmediğim için bir satıcıyı arayıp sordum. Bana IMEI kaydı gerektirmeye sorun çıkarmayan bir yöntem olduğunu söyledi. Ancak ben tine de sizlere sormaya karar verdim.

Yurtiçi kayıtlı telefon nedir? Alınır mı? Tekrar 1500TL’lik kayıt ücreti ödememe neden olur mu?

Not: Aradığım telefon resmi olarak TR’de yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt içi kayıtlı imei atılmış oluyor hocam.
Hayır.
Yurtiçi kayıtlı : ithalat yoluyla gelen garantili telefonlar.
Pasaport kayıtlı:
Bireysel olarak yolcu beraberinde gelen yurt dışı telefonlar.

İkisi de kayıt yönünden sorun yaratmaz. Garantisine bakın sadece.

Hepsiburada.com’dan telefon alcağım. Karşıma iki türlü kayıt şekli çıktı: Pasaport kayıtlı ve yurtiçi kayıtlı.

Pasaport kayıtlı ürünleri IMEI ile ilgili sorun çıktığı için direkt eledim. Geriye yurtiçi kayıtlı ürünler kaldı. Ben bunun ne olduğunu bilmediğim için bir satıcıyı arayıp sordum. Bana IMEI kaydı gerektirmeye sorun çıkarmayan bir yöntem olduğunu söyledi. Ancak ben tine de sizlere sormaya karar verdim.

Yurtiçi kayıtlı telefon nedir? Alınır mı? Tekrar 1500TL’lik kayıt ücreti ödememe neden olur mu?

Not: Aradığım telefon resmi olarak TR’de yok.
Hiç önemi yok ustam. Hangisini istiyorsan onu al.

Önemi yok yazmışsınız ama bildiğim kadarıyla başkası üstüne kayıtlı ise IMEI ki bu pasaport kayıtlı oluyor diye biliyorum. Kendi hattını takınca ceza alıyorsun.

Yanlışım varsa lütfen düzeltin.

Önemi yok yazmışsınız ama bildiğim kadarıyla başkası üstüne kayıtlı ise IMEI ki bu pasaport kayıtlı oluyor diye biliyorum. Kendi hattını takınca ceza alıyorsun.

Yanlışım varsa lütfen düzeltin.
Baktımda bir kaç siteye sizinki doğruymuş. Kusura bakmayın yanlış bilgi için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı