1070Ti ve i5-8400 Sistem Toplama

Burak Türk

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhabalar, Ağustos, Eylül gibi bu sistemi toplamayı düşünüyorum. 1080p çözünürlükte kullanmayı planlıyorum. 1070Ti grafik kartının 2K çözünürlük için tasarlandığını biliyorum ancak 1080p'de en uzun ömürlü bilgisayarı toplamaya çalıştığımdan, bütçeyi göz önüne alarak bunu seçmeyi uygun buldum. Sizce değişmesi gereken bir şey var mı? Anakartı 4000MHz almak biraz abartı olmuş olabilir ama 8. Nesil 1151p soketli anakartlarda 2666MHz olan 1 veya 2 model gördüm şimdiye kadar. O yüzden 4000 MHz seçmeyi uygun gördüm. Olur da ilerde 4000MHz takar veya elime biraz daha para geçerse 3200MHz alabilirim gibi düşündüm.

Tavsiyelerini bekliyorum dostlar.

pc1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağustos, Eylül gibi bu sistemi toplamayı düşünüyorum.
O zaman toplamayı düşünüyorsanız konuyu da o zaman açarsınız. Yeni nesil ekran kartları çıkacak, doların durumu değişecek ve belki daha iyi bir sistem ya da daha kötü bir sistem toplayacaksınız.

O zaman toplamayı düşünüyorsanız konuyu da o zaman açarsınız. Yeni nesil ekran kartları çıkacak, doların durumu değişecek ve belki daha iyi bir sistem ya da daha kötü bir sistem toplayacaksınız.
Şimdilik kafamdaki sistem bu biliyorum doların durumu her gün değişiyor zaten. Yeni nesil kartlarda çıkar ama bu temele yakın kurmayı düşünüyorum ondan bi danışayım dedim
Sadece Sinerji ile kısıtlı kalmayacaksanız daha iyi bir sistem toplanabilir.
Ebrar,itopya,vatan üzerinden baktım şimdiye kadar. Vatanda baya fark oluyor fiyatlarda itopya ve ebrar birbirine çok yakın ama bulunduğum şehirde vatan var çok fark olmazsa ordan alabilirim.

Şimdilik kafamdaki sistem bu biliyorum doların durumu her gün değişiyor zaten. Yeni nesil kartlarda çıkar ama bu temele yakın kurmayı düşünüyorum ondan bi danışayım dedim.
Bende diyorum ki danışmak için daha erken. Bekleyin biraz nasılsa sistemi birkaç ay sonra alacaksınız. Siz bütçenizi ayarlayın sonra toplamaya yakın zamanda konu açın daha yararlı olur sizin için. Bu arada İ5 8400 işlemciye de Z370 çipsetli anakart almayın. Kasayı da değiştirin.

Bunların dışında şöyle yapabilirsiniz: Sistemi ekran kartsız şimdi alıp yeni ekran kartlarının çıkmasını beklersiniz hem dolar ne olacak ne bitecek diye düşünmezsiniz hem de yeni nesil kartları görmüş olursunuz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı