Boğaziçi İşletme vs Prestijli Hukuk

Behzat Amir

Centipat
Arkadaşlar öncelikle bu konularda donanımlı kişilerden yorumlar istiyorum. Açıklayıcı nedenleriyle doğru bilgilerle gelen yorumlar. Sosyal bilimler lisesinde okuyorum ve hedefimi koymak istiyorum.
Teşekkürler.
*Ayrıca derece yapan kişiler varsa tavsiye de bekliyorum (Hazırlık+ 10. sınıfım.)

Arkadaşlar öncelikle bu konularda donanımlı kişilerden yorumlar istiyorum. Açıklayıcı nedenleriyle doğru bilgilerle gelen yorumlar. Sosyal bilimler lisesinde okuyorum ve hedefimi koymak istiyorum.
Teşekkürler.
*Ayrıca derece yapan kişiler varsa tavsiye de bekliyorum (Hazırlık+ 10. sınıfım.)

Önceliğin yapmak istediğin meslek değil, önceliğin okumak istediğin okul olmuş.
Boğaziçi İşletme kadar sıralamaya girip olursa olur olmazsa iyi bir üniversitede hukuk okurum diye düşünmüşsün.
Hedefin okul değil bölüm olsun. Mezun olduğun okul mutlu bir iş hayatı sunmayacak sana. Mezun olduğun bölüm sana mutlu ve huzurlu iş hayatı sunacak. İşletme ve Hukuk bambaşka konular. Önce ne olmak istediğini bul.

İşletme okuma pişmanlıktır. Açıktan okuyup, 4 sene herhangi bir mağazada falan satış vs. işe girsen yapsan mezun olunca daha çok işine yarar.

Önceliğin yapmak istediğin meslek değil, önceliğin okumak istediğin okul olmuş.
Boğaziçi İşletme kadar sıralamaya girip olursa olur olmazsa iyi bir üniversitede hukuk okurum diye düşünmüşsün.
Hedefin okul değil bölüm olsun. Mezun olduğun okul mutlu bir iş hayatı sunmayacak sana. Mezun olduğun bölüm sana mutlu ve huzurlu iş hayatı sunacak. İşletme ve Hukuk bambaşka konular. Önce ne olmak istediğini bul.
Hocam aralarındaki farkı öğrenmek istiyorum. Hukuku zatem biliyorum ama BOÜN İşletme okusam neler yapabilirim hayatım nasıl olur, mesleki yönden neler sunuyor. Bilginiz varsa öğrenmek isterim.

Hukuku zatem biliyorum ama BOÜN İşletme okusam neler yapabilirim hayatım nasıl olur, mesleki yönden neler sunuyor.
Boğaziçi işletme hakkında 2, işletme bölümü hakkında ise 1 video atacağım. İzlemeni tavsiye ederim. Karar vermene yardımcı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hedefiniz Galatasaray Hukuk olsun 😎 İstediğinizi seçebilirsiniz daha sonra bence, ona iyice araştırıp karar verirsiniz. Eşit ağırlıkta sayısaldaki gibi bir rekabet yok. Eğer düzgün çalışırsan ilk 10000 garanti zaten. Yine de ilk 100 ( burs için ) olsun hedefiniz.

Hedefiniz Galatasaray Hukuk olsun 😎 İstediğinizi seçebilirsiniz daha sonra bence, ona iyice araştırıp karar verirsiniz. Eşit ağırlıkta sayısaldaki gibi bir rekabet yok. Eğer düzgün çalışırsan ilk 10000 garanti zaten. Yine de ilk 100 ( burs için ) olsun hedefiniz.
İlk 10.000 umrumda değil hocam ilk 1000 e nasıl girilir onu anlat 😂

İlk 10.000 umrumda değil hocam ilk 1000 e nasıl girilir onu anlat 😂
TYT'de 100 net üstü yapmanız gerek, 9-10'da eksik dersiniz varsa ona çalışın derim 11'e kadar. 11'de sayısala göre daha rahat olduğu için bol bol eser okursunuz biraz da TYT çalışırsınız, dönem özelliklerini falan iyi öğrenirseniz son sene faydasını görürsünüz.

TYT'de 100 net üstü yapmanız gerek, 9-10'da eksik dersiniz varsa ona çalışın derim 11'e kadar. 11'de sayısala göre daha rahat olduğu için bol bol eser okursunuz biraz da TYT çalışırsınız, dönem özelliklerini falan iyi öğrenirseniz son sene faydasını görürsünüz.
Tyt 100 net üstü de çok zor :(

İtü işletme müh. okursan hepsinden daha avantajlı olarak mezun olur, ileride Yüksek yapmak istersen diğer mezunlar kasarken sen yatarak yüksek yaparsın üstüne Mühendis olarak mezun olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı