Rehber Chrome OS üzerinden ISO dosyası nasıl yazılır?

Merhaba. Bu makalede sizlerle Chrome OS üzerinde ISO dosyasını nasıl yazarız bunu açıklayacağım. Başlıyoruz!

1. Öncelikle Chromebook Kurtarma Yardımcı Programını indirin.

Chromebook Kurtarma Yardımcı Programı.png
  2. Dosya yöneticisini açın. Sağ tıklayın ve "Yenden Adlandır" tuşuna basın. ".iso" yazan kısmı ".bin" ile değiştirin.

Screenshot 2021-05-18 18.13.25.png
  3. Az önce indirdiğimiz programı açın. Dişi simgesine basın ve "Yerel imajı kullan" düğmesine basın. Sonra .bin dosyasını seçin

Screenshot 2021-05-18 18.15.59.png
  4. Sonra USB diskimizi takın ve seçin.

Screenshot 2021-05-18 18.17.43.png
  5. Continue ve Create Now tuşuna basın. Bu işlem sırasında USB belleğin içindeki her şey silinecektir.

Screenshot 2021-05-18 18.24.52.png

Tebrikler! Eğer herhangi bir hata ile karşılaşmadıysanız başarıyla ISO dosyasını yazdınız! Geriye kalan işlemleri biliyorsunuz diye tahmin ediyorum. Hayırlı günler! Bu arada bu yöntemin Windows ISO dosyaları için geçerli olmadığını belirtmeliyim.

Merhaba. Bu makalede sizlerle Chrome OS üzerinde ISO dosyasını nasıl yazarız bunu açıklayacağım. Başlıyoruz!

1. Öncelikle Chromebook Kurtarma Yardımcı Programını indirin.

Eki Görüntüle 1029273
  2. Dosya yöneticisini açın. Sağ tıklayın ve "yenden adlandır" tuşuna basın. ".ISO" yazan kısmı ".bin" ile değiştirin.

Eki Görüntüle 1029356
  3. Az önce indirdiğimiz programı açın. Dişi simgesine basın ve "yerel imajı kullan" düğmesine basın. Sonra. Bin dosyasını seçin.

Eki Görüntüle 1029360
  4. Sonra USB diskimizi takın ve seçin.

Eki Görüntüle 1029366
  5. Continue ve create Now tuşuna basın. Bu işlem sırasında USB belleğin içindeki her şey silinecektir.

Eki Görüntüle 1029382

Tebrikler! Eğer herhangi bir hata ile karşılaşmadıysanız başarıyla ISO dosyasını yazdınız! Geriye kalan işlemleri biliyorsunuz diye tahmin ediyorum. Hayırlı günler! Bu arada bu yöntemin Windows ISO dosyaları için geçerli olmadığını belirtmeliyim.

Ellerinize sağlık hocam. Çok işime yarayacak.

Peki bu yöntem ile usb disk hangi formatı kullanıyor? FAT32 mi?
Sanırım ISO dosyasını DD ile yazdırıyor.
Güzel konu Chrome OS tavsiye ediyormusunuz?
GNU/Linux'da EBA ve Zoom'u çalıştıramadığım için (herkeste çalışır, ben de çalışmaz zaten) kurmak zorunda kaldım. Yoksa kesinlikle önermediğim bir işletim sistemidir.

Bu arada bu işlemleri ister Chromebook'da, ister Brunch ile Chrome OS kurulmuş bir cihazda, ister CloudReady'de, ister Fyde OS'de ve ister Chromium OS'de uygulayabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı