GTX 1050Ti için işlemci önerisi

Sasabey1

Decapat
1050 Ti var arkadaşlar. İşlemcim i5 4460 ama sankı darboğaz hissediyorum. Arkadaşımda da 1050 Ti var o benden 50 FPS fazla alıyor. Bunun sebebı nedir? İşlemci olabilir mi? RAM olabilir mi? İşlemci veya RAM önerebilir misiniz? Arkadaşlar yardım ederseniz teşekkür ederim.:)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciden kaynaklı olabilir.
Hd7850 ekran kartım var. I5 2400 den ryzen5 1600 e geçiş yaptım oynadığım oyunda 40 fps civarı artış oldu.
Anakartla beraber mi değiştireceksiniz? Anakart kalacaksa modelini yazmanız gerek
Edit : ram de farkeder tabiki

Direk FPS bakılmaz. Monitör çözünürlükleriniz ve bahsettiğin o oyun içi ayarlarınız aynı mı? Hangi oyun? RAM'in ne kadar? Sendeki oyun orijinal mi? Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?

İşlemciden kaynaklı olabilir.
Hd7850 ekran kartım var. I5 2400 den ryzen5 1600 e geçiş yaptım oynadığım oyunda 40 fps civarı artış oldu.
Anakartla beraber mi değiştireceksiniz? Anakart kalacaksa modelini yazmanız gerek
Edit : ram de farkeder tabiki
Kral bütçe 3 4 k ama ona göre Bi şey belirleseniz
3.4k kanka
Direkt FPS bakılmaz. Monitör çözünürlükleriniz ve bahsettiğin o oyun içi ayarlarınız aynı mı? Hangi oyun? RAM'in ne kadar? Sendeki oyun orijinal mi? Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?

Kral mesela Valorant oynuyoruz her şey aynı ayarlarımiz aynı 1920X1080 2mizinde her şeyi aynı yapıyoruz o 50 60 FPS fazla alıyor hani her şeyimiz aynı bir de şey olabilir i ben kasayı 3 aydır temizlemiyorum yani sıvı soğutucu tozlanmış işlemci ısındığı için olabilir mi böyle bir olanak varmi.

Dostum ısınmadan fps düşmez de mevcut anakarta işlemci mi istiyorsun komple ram anakart işlemci mi alacaksın veya şuanki anakart ram modelin ne böyle detayları belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.
Dediğim gibi işlemcini yükselterek fps alabilirsin. Yaklaşık 2.5k bütçe ile ryzen5 1600 b450m 2×8 ram alabilirsin kalanının da üstune koyup ekran kartı yükseltirsin istediğin gibi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı